🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоСтартап
3 квітня 2025, 12:52
2025-04-03
Український стартап OSA.tax створив платформу автоматичного розрахунку податку з інвестицій
Український технологічний стартап OSA.tax, що спеціалізується на податковому консалтингу, розробив продукт, який має допомогти інвесторам фондового ринку швидко згенерувати документи, необхідні для подачі декларації про майновий стан і доходи. Розробники вже планують додати на платформу авторизацію через «Дію».
Український технологічний стартап OSA.tax, що спеціалізується на податковому консалтингу, розробив продукт, який має допомогти інвесторам фондового ринку швидко згенерувати документи, необхідні для подачі декларації про майновий стан і доходи. Розробники вже планують додати на платформу авторизацію через «Дію».
«З 1 січня по 1 травня 2025 року в Україні триває кампанія щодо декларування доходів громадян. За цей час інвестори зобов’язані задекларувати прибуток від цінних паперів, нерухомості, криптовалюти та інших інвестиційних активів за 2024 рік. Як правило, процес подачі декларації — доволі трудомісткий», — відзначають у стартапі.
Щоб спростити інвесторам щорічну подачу податкової декларації та мінімізувати ризики помилок у заповненні документів, в OSA.tax створили спеціалізовану онлайн-платформу. За словами розробників, сервіс також допомагатиме у «популяризації свідомого та відповідального ставлення до сплати податків».
«Запуском цієї платформи ми прагнемо насамперед сприяти формуванню культури декларування в Україні. І серед інвесторів, і серед інших платників податків. Ми переконані, що прозорість та відповідальності у сфері оподаткування зростатиме, якщо пропонувати людям зрозумілі, доступні та зручні у використанні інструменти», — зазначив інвестор та співзасновник Сергій Твердохліб.
Скриншот з сервісу OSA.tax
Сервіс має безплатну версію, в якій можна створити особистий кабінет і завантажити брокерські рахунки найпопулярніших іноземних брокерів України. Кожен інвестор може отримати попередній розрахунок інвестиційного прибутку та суми податків, що підлягають сплаті, аби впевнитися у правильності власних обчислень. В безплатній версії також доступний розділ «База знань», де зібрані відповіді на найпоширеніші питання, що стосуються оподаткування інвестиційного доходу.
У платній версії користувачі мають доступ до послуги з автоматичного формування та заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, зокрема у частині даних про інвестиційний прибуток. Генерування всіх необхідних файлів для податкової служби здійснюється всього за кілька секунд, говорять в стартапі. Платна версія також дає можливість звернутися за підтримкою до податкових консультантів.
В OSA.tax планують поступово розширювати функціонал сервісу, зокрема додати API-доступ до брокерських рахунків, що дозволить автоматично завантажувати дані про інвестиції з різних брокерських платформ. Розробники також збираються додати змогу авторизуватися через «Дію» та здійснювати подачу декларацій не заходячи до особистого кабінету платника податків.
В стартапі очікують, що їхня платформа поступово інтегруватиме нових брокерів і виходитиме на європейські ринки.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.