UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Валентин ШнайдерГроші
13 серпня 2025, 11:29
2025-08-13
Perplexity запропонувала Google $34,5 млрд за купівлю браузера Chrome
ШІ-стартап Perplexity AI зробив несподівану пропозицію викупити в Google браузер Chrome за $34,5 млрд готівкою, прагнучи отримати контроль над інструментом, яким користуються понад 3 млрд людей у світі.
ШІ-стартап Perplexity AI зробив несподівану пропозицію викупити в Google браузер Chrome за $34,5 млрд готівкою, прагнучи отримати контроль над інструментом, яким користуються понад 3 млрд людей у світі.
Як повідомляє Interesting Engineering, ініціатива виникла на тлі антимонопольного тиску на Google у США, де Мін’юст пропонує примусово відокремити Chrome. Перемовини офіційно не ведуться, Alphabet не виставляла браузер на продаж і не прокоментувала пропозицію.
Perplexity відома своїм ШІ-пошуком і нещодавно запустила власний браузер Comet. Компанія оцінюється у $14 млрд, але, за підтримки інвесторів на кшталт Nvidia та SoftBank, готова повністю профінансувати угоду. Її план передбачає збереження відкритого коду Chromium, інвестиції $3 млрд у розвиток браузера протягом двох років та незмінність Google як пошуковика за замовчуванням.
Ініціатива стала б наймасштабнішою угодою у сфері браузерів. Chrome, який утримує понад 60% світового ринку, є ключовим джерелом трафіку для Google Search і пов’язаних рекламних доходів. Перехід під контроль конкурента з ШІ-пошуку потенційно змінить розстановку сил у боротьбі з такими гравцями, як OpenAI, що також працюють над власними браузерами з ШІ.
Експерти зазначають, що навіть якщо суд у США підтримає примусовий продаж Chrome, юридичний процес може затягнутися на роки через апеляції. Тим часом Google планує оскаржити торішнє рішення про визнання монополії у пошуку, а Perplexity використовує гучну пропозицію, щоб закріпити свій імідж амбітного конкурента у сфері ШІ.
Раніше ми писали про те, як CEO Perplexity прогнозує, що через пів року ШІ позбавить роботи ейчарів Голова стартапу вважає, що новий агент штучного інтелекту зможе виконувати тижневий обсяг роботи рекрутера за один запит.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.