«Результат сплати податків з грального бізнесу за лютий 2024-го: 1,8 млрд грн. Для розуміння, тільки за перші два місяці цього року з азартних ігор надійшло в 11-ть разів більше податків ніж за весь мирний 2021-й рік», — написав Железняк.
ІТ-галузь у 2023 році сплатила до бюджету 20,8 млрд грн податків. Лідерами ІТ-галузі зі сплати податків стали:
ТОВ «Ю-КОНТРОЛ» (YouControl — українська аналітична онлайн-система для бізнес-аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів).
ТОВ «Фінтех Бенд» (monobank).
ТОВ «ДЕ НОВО» (De Novo — провідний український провайдер хмарних сервісів IaaS і ЦОД).
Нагадаємо, що в грудні 2023 року Кабінет Міністрів затвердив порядок роботи Державної онлайн-системи моніторингу (ДСОМ) для контролю у сфері грального бізнесу. Система дасть змогу в режимі реального часу контролювати діяльність легальних організаторів азартних ігор, перевіряти дотримання ними норм чинного законодавства та принципів відповідальної гри.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.