Поганий настрій? Можливо, варто забути про хот-дог з газировкою, кажуть вчені
Дослідники з Флориди виявили, що їжа впливає на психічне здоров’я людини і здатна викликати симптоми депресії та тривожності.
Дослідники з Флориди виявили, що їжа впливає на психічне здоров’я людини і здатна викликати симптоми депресії та тривожності.
Ультраоброблені продукти — це термін, який варто запам’ятати, бо саме так вчені називають усе те, що ми звикли вважати за «фастфуд». Йдеться про приготовану в промислових умовах готову (чи напівготову) до вживання їжу, що може зберігатися довгий час без спеціальних умов.
Щоб створити ультраоброблену їжу, інгредієнти максимально очищують від домішок — рафінований цукор, біле борошно, ультрапастеризоване молоко, перероблена рослинна олія (дезодорована чи маргарин).
Ультраоброблені продукти — це половина добових калорій для чималої кількості людей (і в Україні також, згадайте скільки різних ковбас у нас продається). Проблема в тому, що складаються вони, загалом, з жирів (трансжирів, канцерогенів), швидких вуглеводів (цукрів), солі, ароматизаторів та барвників. І жодної клітковини, вітамінів та мінералів, потрібних організму насправді.
Дослідники з Флоридського Атлантичного университету знайшли ще одну небезпеку цукрових напоїв, відновленого м’яса та різних снеків.
Вони дослідили національно репрезентативну вибірку населення Сполучених Штатів, щоб визначити, чи повідомляють люди, які споживають велику кількість ультраобробленої їжі, про значно більше несприятливих симптомів психічного здоров’я, включаючи депресію, тривогу та кількість психічно нездорових днів.
Виміряли легку депресію, кількість психічно нездорових днів і кількість тривожних днів у 10 359 дорослих від 18 років згідно з Національним дослідженням здоров’я та харчування США.
«Ультраобробка їжі знижує її поживну цінність, а також збільшує кількість калорій, оскільки ультраоброблена їжа, як правило, має високий вміст доданого цукру, насичених жирів і солі, а також низький вміст білка, клітковини, вітамінів, мінералів і фітохімічних речовин», — каже Ерік Гехт, доктор медичних наук. — Понад 70 відсотків упакованих харчових продуктів у США класифікуються як ультраоброблені продукти та становлять близько 60 відсотків усіх спожитих американцями калорій. Враховуючи масштаби впливу та наслідки споживання ультраобробленої їжі, наше дослідження показує значні клінічні наслідки та наслідки для громадського здоров’я».
За даними Національного інституту психічного здоров’я США, майже 1 з 5 дорослих живе з психічними захворюваннями. Психічні захворювання, включаючи депресію та тривогу, є основними причинами захворюваності, інвалідності та смертності.