🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаСтартап
21 липня 2022, 16:10
2022-07-21
«Важаю, що англійську мову треба зробити другою національною». Співзасновник Preply Кирило Бігай про інвестицію в $50 млн, війну, українське IT та погляд інвесторів на Україну
CEO та співзасновник освітнього сервісу Preply, що минулого тижня залучив $50 млн інвестицій, Кирило Бігай, дав велике інтерв’ю Forbes. Розповідаємо найцікавіше з розмови.
CEO та співзасновник освітнього сервісу Preply, що минулого тижня залучив $50 млн інвестицій, Кирило Бігай, дав велике інтерв’ю Forbes. Розповідаємо найцікавіше з розмови.
Про війну
24 лютого я прокинувся о шостій ранку вдома у Барселоні. Мої батьки та сестра вже різними машинами їхали з Києва на середній захід України, до родичів.
З 24 лютого в Україні виторг впав на 70%. Ми долучилися до економічних санкцій проти рф й повністю пішли з російського ринку. Репетитори, що перебувають у рф, незалежно від національності, не можуть реєструватися і заробляти на Preply.
Бізнес глобально не постраждав. Російський ринок становив не більше 5% доходу. Ми хотіли виходити на зарубіжні ринки ще на початку 2013 року і, коли почалася Революція гідності, повністю сфокусувалися на цьому.
Про столичний офіс
Ми були в набагато кращій позиції, ніж безліч інших українських бізнесів. Більша частина команди вже була за межами України. У нас близько 450 людей і лише третина працювала у київському офісі. Там були не лише українці — близько 30–40 іноземців. Багато з них дуже молоді. Дехто не знав, що робити, а ми намагалися допомогти кожному. Понад 60 співробітників залишили територію України.
Лишилося приблизно 90, або і менше.
Про гроші
У 2021 році ми зросли у тризначних відсотках.
Про студентів та репетиторів
Гадаю, масштаб бізнесу зрозумілий, — за кількістю студентів наша платформа вже перевищує всі університети Ліги плюща. Їх набагато більше, ніж в усіх університетах України разом. Зараз ми — найбільша у світі компанія з онлайн-репетиторства мов за кількістю учнів.
32 000 — якраз активні викладачі за останній квартал. Найбільше їх у Західній Європі та Північній Америці. Це наші фокус-ринки.
З початку лютого кількість репетиторів з України збільшилася на 25% і сягає 1000 викладачів у червні. Вони дуже активні, залежно від кількості учнів та ціни уроку отримують $500–1500 на місяць.
Про залучені кошти
По-перше, $50 млн підуть на те, щоб збільшувати частку у Західній Європі та Північній Америці — США й Канаді. Найбільші для нас європейські ринки — Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Польща. Ми хочемо стати там помітнішим гравцем, і роботи ще багато. Працюватимемо над цим наступних п’ять років. Гадаю, за три-чотири роки більшість людей у світі вивчатимуть мову в онлайн-класах або з онлайн-репетиторами. Сьогодні таких десь 20%.
По-друге, виділяємо гроші, щоб продовжити поліпшувати платформу. Один з фокусів на наступний рік — покращити алгоритм співпадіння репетиторів та студентів. Він базується на величезній кількості факторів: предмет, часова зона, кількість доступних слотів для занять у календарі, ціна тощо. Студент із Нью-Йорка може дозволити собі репетиторів за $50, а з Бразилії — за $10.
Скільки коштує Preply
Не розголошуємо. Це був хороший раунд.Preply стабільно зростає від самого початку існування — інвестори це цінують.
Про інвесторів в українські проєкти
Треба дивитися правді у вічі. Ризиковано інвестувати в компанію, де всі співробітники перебувають в Україні. Якщо ми хочемо залучити інвестиції у майбутньому, треба зменшувати ці ризики. Вибір — бутстрепити бізнес без інвесторів чи будувати привабливу для них компанію, яка продовжувала б розвивати українську економіку. З цієї точки зору дуже важливо будувати компанії з двома офісами: один — міжнародний, інший — в Україні.
Про перспективи українського IT
Українським компаніям треба якнайшвидше відкривати закордонні офіси, адже середній рівень іноземних спеціалістів на сьогодні вищий. Екосистеми Великої Британії, Німеччини, США — сильніші. Не думаю, що в нас дуже багато senior-level-таланту. Великим компаніям досить складно знайти людей, починаючи із рівня директора, віцепрезидента, топменеджменту в Україні.
Це стосується інженерів також. Рівень інженерії в Україні досить хороший, але буде перебільшенням сказати, що він кращий, ніж у Лондоні. До Лондона, Нью-Йорка чи Сан-Франциско приїздять найкращі інженери з усіх куточків світу.
Найкраще наймати senior-співробітників для міжнародного офісу у найсильніших екосистемах: Берліні, Амстердамі, Лондоні, Нью-Йорку, Сан-Франциско. Париж також сильна екосистема, але вона ще досить закрита.
Про англійську мову
Я вважаю, що англійську мову треба зробити другою національною. Це допоможе розвивати і збагачувати українську культуру зарубіжним контентом, економіка стане набагато привабливішою і конкурентоспроможнішою. Ще більше українців отримають змогу професійного зростання через онлайн-освіту і комфортно почуватимуться у глобальному світі. Україна може стати економічним тигром Европи, і англійська мова — дуже важливий елемент.
Айтішникам потрібен воркейшн. 9 яскравих історій, які це доводять
Літо добігає кінця, і звична колись пора відпусток от-от закінчиться. Проте наразі спеціалісти зі сфери креативної та цифрової індустрій на це не зважають, адже час, ресурс і роботодавець дозволяє працювати із будь-якої точки світу. Гібридний формат відпустки ― воркейшн ― під час якої спеціалісти відпочивають, працюючи, останнім часом набирає обертів. Ми писали про це тут і тут.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі