💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікГаряченьке
12 жовтня 2023, 16:53
2023-10-12
«Ми не розуміємо насправді, що відбувається» — президент «Київстар» про арешт корпоративних прав та інших активів Фрідмана
На Київському міжнародному економічному форумі, який проходить сьогодні, 12 жовтня, президент «Київстар» Олександр Комаров прокоментував ситуацію щодо арешту корпоративних прав Фрідмана на «Київстар» та інші активи.
«Я вимушений був повернутися, тому що ми не розуміємо насправді, що відбувається. Ми досі не отримали жодних рішень суду. Тобто це про інвестиційний клімат, з мого погляду. Все, що ми маємо за тиждень — це два пресрелізи — один СБУ, інший — Генеральної прокуратури України. Це безпосередньо стосується одного з найбільших інвесторів України, яким я вважаю «Київстар», — висловився Комаров.
Як повідомив президент, на цьому тижні компанія мала презентувати трирічні плани для технологічної компанії Veon, власника «Київстар», але Олександр Комаров повернувся в Україну після оголошення повідомлення СБУ про арешт корпоративних прав у «Київстар», однієї з 20 компаній, які потрапили під санкції.
«У мене було безліч дзвінків з міжнародними інвесторами у компанію Veon, і вони запитують у мене: „Що трапилось? Що це означає?“… Я їх десь заспокоював, десь пояснював, закликав допомогти нам у цій дуже складній ситуації», — зазначив президент «Київстару».
Він також акцентував, що компанія за останні три роки інвестувала в Україну 15 млрд грн, з яких більше половини — з початку війни.
Нагадаємо, що рішення суду стосується 20 компаній і фінансово-кредитних установ, якими російські олігархи Михайло Фрідман, Петро Авен та Андрій Косогов володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Вартість арештованих корпоративних прав становить понад 17 млрд грн.
Раніше «Київстар» вже виходив з публічними коментарями щодо ситуації з арештом і зазначив, що підсанкційна особа не є кінцевим бенефіціарним власником «Київстару», жодним чином не впливає на діяльність компанії й не отримує ніякої фінансової чи іншої вигоди.
Компанія очолила перелік з 10 найбільших телекомунікаційних компаній, Індекси яких, як топових підприємств України, опублікував «Опендатабот» з доходом у 30 900 973 000 грн. До переліку потрапили найбільші за обігом бізнеси з бездоганною діловою репутацією за доходом у 2022 році.