Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Марія БровінськаУвійти в ІТ
11 червня 2022, 10:39
2022-06-11
Стань PM і управляй проєктами та командами. 17 курсів для Project Manager, які допоможуть увійти в IT
Продовжуємо цикл матеріалів про те, як навчитися та увійти до IT у найпопулярніших сертифікованих онлайн-школах. Сьогодні поговоримо про професію Project Manager.
Продовжуємо цикл матеріалів про те, як навчитися та увійти до IT у найпопулярніших сертифікованих онлайн-школах. Сьогодні поговоримо про професію Project Manager.
Хто такий PM
Менеджер проєктів (Project Manager, РМ) — спеціаліст, який відповідає за управління проєктом від проєктування та розставляння пріоритетів, планування роботи над завданнями, контролю та комунікації з командою та замовниками до оперативного розв’язання проблем.
Основний обов’язок та відповідальність PM — довести ідею замовника до реалізації у встановлений термін, використовуючи наявні ресурси. В рамках цього завдання РМ необхідно побудувати план розробки, організувати команду, налаштувати процес роботи над проєктом, забезпечити зворотний зв’язок між командами та замовником, усувати перешкоди для команд, контролювати якість і постачання продукту в термін.
Завдання РМА можна класифікувати як тактичні та стратегічні. Тактичні — це розв’язання щоденних проблем проєкту, усунення перешкод зі шляху команди. Стратегічні полягають у тому, щоб координувати загальну мету проєкту, шлях до неї, а також швидкість пересування.
Обов’язки РМ
Менеджер проєкту — по суті, адміністратор, який займається:
складанням проєктної документації та плану проєкту;
узгодженням термінів та аналіз можливих ризиків;
бере участь у підборі та затвердженні проєктної команди;
розбиває продукт на компоненти та роздає їх виконавцям;
визначенням необхідних ресурсів та робочого середовища, їх розподіл усередині команди й постановкою робочого процесу в команді (розробка, тестування, робота з вимогами);
визначенням пріоритетності завдань та організацією роботи команди навколо необхідної задачі;
відстежує стан проєкту, ходу виконання завдань, пріоритетності виконання завдань, навантаження завданнями та прогресу по завданнях кожного розробника, терміни виконання завдань та утримує команди у робочому стані, мотивує команди;
вирішує всілякі конфліктні ситуації всередині команди та у зв’язці замовник-команда;
спілкується із замовником, керує його очікуваннями;
надає замовнику звітність про хід виконання завдань та проєкту загалом;
Навчитися цієї спеціальності можна як у держвишах, наприклад, обравши магістерську програму «Управління проєктами», так і онлайн офлайн-школи на відповідному курсі. Правда, PM в IT використовує у своїй роботі деякі специфічні інструменти, і якщо бажання увійти саме в цю сферу, варто підточити знання та навички саме в IT-школі.
Почніть свій шлях до кар'єри з курсом Google. В рамках цієї програми ви опануєте всі необхідні навички, які допоможуть вам освоїти нову професію лише за 6 місяців. Жодного ступеня чи досвіду не потрібно.
Практичний курс управління проєктами — це не суха теорія, а бойовий режим роботи проєктного менеджера, ви відразу на практиці пройдете всі стадії від ініціації до завершення проєкту. Курс добре підходить проєктувальникам-початківцям, розробникам і QA, щоб отримати навичку управління IT-командою.
Ця спеціалізація підготує вас до створення стійкості до змін всередині вашої команди та організації, а також запровадження гнучких методів там, де це необхідно, щоб максимально використовувати переваги команди.
Управління проєктами надає організаціям (і окремим особам) мову та рамки для визначення масштабів проєктів, визначення послідовності дій, використання ресурсів та мінімізації ризиків. Це вступний курс з ключових концепцій планування та реалізації проєктів.
На курсі ви освоїте навички, які призводять до успіху проєкту, і навчитеся планувати, аналізувати та керувати проєктами. Ознайомитеся з найсучаснішими методологіями та розглянете проблеми різних типів проєктів.
На цьому курсі ви вивчите загальні основоположні принципи та практики, які використовуються у гнучких методологіях. Ви вивчите набір інструментів, який буде корисний у вашій ролі (наприклад, власник продукту, скрам-майстер, менеджер проєкту, член команди) в команді agile.
У Scrum Guide лише 18 сторінок, але просто прочитати їх недостатньо. Щоб Scrum приносив користь, його треба вміти впроваджувати. IAM.SCRUM — це інтенсив, на якому три сертифіковані викладачі навчать застосовувати все найкраще з Scrum у ваших командах. Курс доступний у будь-який час і складається із записів занять та Q&A зі спікером.
Курс розглядає мистецтво управління проєктами. Він підійде тим, хто хоче зробити кар'єру в ІТ або створити свій технологічний проєкт. Переваги професії: високий попит на ринку, гідна оплата зі зрозумілими перспективами та практично нескінченний шлях розвитку. У програмі курсу розглядаються види проєктів, методи оцінки ризиків, особливості роботи з клієнтами та командою.
Вибравши курс Project Management Pro онлайн, ти дізнаєшся, як ефективно працювати із замовниками, а також опануєш безліч інструментів та технік управління проєктами. Курси для початківців та просунутих фахівців допоможуть сформувати навички роботи з MS Project (або іншою альтернативною системою) та Jira.
Старт — 29 червня
Тривалість — 22 заняття протягом 3 місяців з 19:00 до 22:00
Ціна — 15 100 грн, доступна оплата частинами та безпроцентна розстрочка від Альфа-банку на 4 місяці
На курсі студенти багато взаємодіють як між собою, так і з викладачем. На вас чекають інтерактивні заняття та безліч практичних завдань. Почнемо з основ і перейдемо до складніших завдань: сутність проєктів та їх різновиду; роль проєктного менеджера у команді; планування, розрахунок витрат, оцінка ризиків; розподіл завдань між розробниками. Ви навчитеся розв’язувати будь-які робочі проблеми. Під час навчання вестимете свій pet project. На прикладі розглянемо кожну стадію життєвого циклу проєктів.
На курсі ви дізнаєтеся, які хард- і софт-скіли потрібні проєктному менеджеру для управління командою, і навчитеся вибудовувати процеси так, щоб робота була продуктивною, а клієнт задоволений.
Розберемо всі етапи проєкту: від ухвалення рішення про старт та визначення KPI до тестування та операційного управління після закриття. Ви навчитеся формувати та оцінювати охоплення проєкту в межах бюджету та термінів. Дізнайтесь, як знайти баланс між вимогами замовників, бажаннями команди та потребами користувачів.
Project Management — це напрямок, відкритий людині з будь-яким професійним бекграундом. Не обов’язково мати досвід в IT, щоб стати проєктним менеджером — достатньо бути цілеспрямованим та мати достатньо часу для навчання та прокачування отриманих знань.
Курс Project Management складається з 2 основних блоків: PM Basic та PM Advanced. При завершенні кожної навчальної частини студенти складають іспити та працюють з кейсовими ситуаціями, що торкаються максимальної кількості вивчених тем.
На курсі PM (менеджер проєктів та основи бізнес-аналізу) розберемо основні методології та інструменти ефективного ведення проєктів, розглянемо основні принципи формування команди та комунікації з нею, навчимося формувати вимоги до проєкту, оцінювати проєкт за допомогою різних метрик, а також попрактикуємось у Agile, Scrum, Kanban.
Мета курсу: дати розуміння галузі, надати інструменти, що працюють, для ефективного управління проєктами, навчити основ бізнес-аналізу.
Курс розрахований на новачків і не вимагає технічних знань із програмування чи дизайну. Ви дізнаєтеся про найдієвіші інструменти управління проєктами, зрозумієте особливості IT-галузі та проживете життєвий цикл одного проєкту.
Тривалість — 2,5 місяці, по 2 заняття на тиждень
Старт — уточнювати
Вартість — 9000 грн або 3 100 на місяць при помісячній оплаті
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.