💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Ігор Вишневський Війна
20 листопада 2024, 14:30
2024-11-20
Рада зробила крок, аби створити єдиний реєстр військовослужбовців з електронним ідентифікатором для кожного. Чим обґрунтовують його необхідність
Сьогодні Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт № 12066, яким пропонується створення Єдиного державного реєстру військовослужбовців.
Прийняття ініціативи за основу підтримали 263 народних обранці.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, планується створення єдиної бази даних про військовослужбовців Збройних Сил України та військовослужбовців Державної служби спеціального транспорту.
При цьому для кожного військовослужбовця у новому реєстрі планується присвоєння єдиного унікального електронного ідентифікатора.
Як переконують автори законопроєкту, такий ідентифікатор потрібен «для однозначної ідентифікації військовослужбовця та використання в єдиній інформаційній системі у сфері національної безпеки та оборони Міноборони, Державному вебпорталі електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони, а також для надання публічних (електронних публічних) послуг, в тому числі адміністративних та соціальних послуг військовослужбовцям та членам їх сімей».
Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко у Facebook зазначає, що після введення застосунку «Армія+», остаточно постала потреба у повноцінному реєстрі військовослужбовців.
«Єдиний державний реєстр військовослужбовців має спростити життя наших захисників. Він стане основою для надання всіх цифрових послуг для військовослужбовців, зокрема через застосунок Армія+», — пояснює вона.
Зі слів заступниці міністра, реєстр зберігатиме всю необхідну, але обмежену для стороннього користування інформацію про військового в одному місці та зможе швидко надавати її на запит інших державних реєстрів.
«Для обміну інформацією всередині систем Міністерства оборони застосовуватиметься Military ID. Це цифровий номер, який забезпечує конфіденційність персональних даних військового і вже використовується в застосунку «Армія+», — констатувала Черногоренко.
У свою чергу, зі слів автора законопроєкту Олександра Федієнка, законодавча ініціатива направлена на вирішення наступних питань:
єдиний облік військовослужбовців та прискорення надання їм та членам їх сімей публічних послуг і соціальних пільг;
реформа кадрового обліку, який ведеться у військових частинах, і на роботу з яким втрачається багато часу, погодження документів з Генштабом та Міноборони, особливо при навчанні та переведеннях;
передача даних про медогляди з електронної системи охорони здоров’я (е-хелс) до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (Оберіг).
Зі слів депутата, держателем та адміністратором Реєстру військовослужбовців є Міністерство оборони України.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.