🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоРобота
22 березня 2024, 12:19
2024-03-22
Як айтівцю зробити релокейт в Антарктиду? Розповідає новий сисадмін станції «Академік Вернадський»
Торік Національний антарктичний науковий центр оголосив конкурс для фахівців різних напрямів, які з весни 2024 року до весни 2025 року працюватимуть на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Олександр Мацібура, який пройшов відбір на посаду системного адміністратора, розповів про як проходить процедура.
«Вперше я почув про станцію „Вернадський“ у 2016–2017 роках. Подавався туди на посаду системного адміністратора у 2019-му році, але не пройшов. На той момент не вистачало досвіду і мою заявку відсіяли. А цього разу все вдалося. Якщо не помиляюся, на місце сисадміна претендувало 17 людей», — повідомив Мацібура в інтерв’ю DOU.
Він говорить, що спершу подав резюме, а потім його запросили на співбесіду.
«Там були здебільшого загальні й нетехнічні питання: який в мене життєвий досвід, наскільки я витривалий, чи готовий працювати в складних умовах тощо», — говорить новий сисадмін станції «Академік Вернадський».
Після цього був психологічний тест, а через кілька тижнів Олександра запросили на технічну співбесіду.
«На ній вже були тестові завдання з різних напрямів. Останній етап — медогляд і загальні збори, під час яких нам читали лекції й розповідали, чим ми будемо займатися в Антарктиді. Про те, що я пройшов відбір, дізнався вже у січні цього року», — говорить айтівець.
За його словами, технічна співбесіда виявилася не складною, але важливу роль відіграло те, що Мацібура мав досвід у різних галузях.
«Було, наприклад, таке банальне для мене питання: „Як обжати кабель?“ Я все це знав і раніше проходив. Найскладнішою була частина про звʼязок і рації. Але от на ультракоротких хвилях я трохи розумівся, бо ходжу в гори й наша група спілкується там по раціях», — пояснив Олександр.
На станції «Академік Вернадський» він займатиметься підтримкою та розвитком інфраструктури й намагатиметься «не зламати те, що працює».
Наразі айтівець разом із командою прямує до станції на криголамі «Ноосфера». «До холоду я готовий, бо багато разів ходив у зимові походи в гори. Розумію, що вже стільки часу пройшло й різних етапів відбулося — і от я нарешті прибуваю до цієї станції», — каже Олександр Мацібура.
Нагадаємо, що раніше dev.ua розповідав про 21-річного Володимира Хомко — наймолодшого за всю історію учасника експедицій на українську станцію «Академік Вернадський», який виконував обов’язки системного адміністратора. Ми зв’язалися з Володимиром, щоби дізнатися, як він потрапив на Південний полюс, коли в Антарктиді запрацює Starlink і як переживати війну за тисячі кілометрів від дому.