Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
24 липня 2024, 18:28
2024-07-24
В «Дії» з'явиться можливість повідомляти про проблеми зі зв'язком навіть офлайн
В Міністерстві цифрової трансформації України розповіли про роботу над рішеннями, щодо стабілізації мобільного звʼязку під час знеструмлень. Вони повинні забезпечити доступ до таких базових речей, як виклик швидкої, зв’язок з рідними або сповіщення про повітряну тривогу під час відключень.
В Міністерстві цифрової трансформації України розповіли про роботу над рішеннями, щодо стабілізації мобільного звʼязку під час знеструмлень. Вони повинні забезпечити доступ до таких базових речей, як виклик швидкої, зв’язок з рідними або сповіщення про повітряну тривогу під час відключень.
«росія понад 2 роки цілеспрямовано атакує українську енергетику, постійні знеструмлення впливають і на погіршення якості звʼязку та інтернету. Адже базові станції мобільних операторів, які забезпечують покриття, також працюють від електроенергії. Президент поставив завдання — стабілізувати ситуацію з мобільним зв’язком та інтернетом під час знеструмлень», — заявив віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров
Як зазначили в Мінцифри, для стабілізації ситуації з мобільним зв’язком Національний центр оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ) видав розпорядження, яке мають виконувати представники мобільних операторів.
Воно встановлює такі терміни:
до 1 жовтня 2024 року не менш ніж 60% базових станцій операторів повинні бути забезпечені автономним резервним живленням;
до 1 листопада цей показник має зрости до 70%;
до 1 грудня — до 80%;
до кінця січня 2025 року — 100%.
Також відзначається, що до 1 вересня 2024 року всі мережі мобільних операторів мають бути під’єднані до генераторів із запасом палива або обладнані акумуляторами для роботи протягом 72 годин. Це також стосується вузлів, до яких під’єднані комунікаційні станції екстрених диспетчерських служб 101, 102, 103, 104 та 112.
Крім того, до 1 грудня 2024 року не менш ніж 25% мереж операторів мають бути забезпечені генераторами та працювати під час знеструмлень, інша частина мереж повинна працюватимінімум 10 годин на акумуляторних батареях.
Відзначається, що оператори будуть щоквартально звітувати про виконання цих вимог Національному центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України.
«Пізніше з’явиться можливість повідомляти в „Дії“ про проблеми зі звʼязком, навіть коли користувачі будуть офлайн. Під час відновлення звʼязку інформація підтягнеться», — розповіли в Мінцифри.
У відомстві також повідомили, що зробили кілька кроків для того, щоб допомогти операторам втілити нові зобов’язання. Серед них:
заявки від операторів до Обленерго, щоб установа модернізувала свої мережі, які йдуть до базових станцій.
узгодження переліку обʼєктів, які повинні мати безперебійне живлення;
робота над бронюванням військовозобовʼязаних співробітників ремонтних бригад.
Нагадаємо, що на початку липня президент України Володимир Зеленський доручив віцепрем'єр-міністру та міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову проаналізувати роботу українських операторів мобільного зв’язку.
Нещодавно представники телеком ринку анонімно висловили сумніви, щодо нових вимог до мобільних операторів. Вони сумніваються, що їм вдасться виконати ці зобов’язання повністю та оцінюють розміри необхідних інвестицій у мільярди грн для кожного оператора.