💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаГаряченьке
26 липня 2022, 19:58
2022-07-26
Ресторатори розповіли, скільки грошей заборгував їм Rocket, який нині намагається збанкрутувати
Українські ресторатори розповіли Forbes, які суми боргу не отримали за співпрацю із сервісом доставки їжі Rocket, який раніше звільнив співробітників, а тепер намагається збанкрутувати.
«У березні-квітні ще годували „завтраками“. Потім всі зникли», — каже засновник мережі «Юджин Фуд» Євген Чернишенко. Йому Rocket заборгував сотні тисяч гривень.
Він не єдиний, кому сервіс доставки винен гроші. Forbes поспілкувався з власниками десятьох закладів, яким Rocket сумарно заборгував 1,16 млн грн.
З опитаних найбільше постраждала мережа віртуальних ресторанів Дениса Мамонова та Олега Скрипниченко («БагатоЛосося», «БагатоСалату» та «Сушихо»). «На Rocket припадало до 10% замовлень. Борг становив 382 000 грн», — каже Мамонов.
«Вони продають наш продукт і беруть через свій застосунок гроші від клієнта. Потім у строк до 30 днів мають компенсувати вартість за вирахуванням 25% комісії», — пояснює умови роботи з Rocket власник мережі GastroFamily Дмитро Борисов. Йому сервіс не виплатив кошти за частину січня та лютого — близько 167 000 грн.
Комісія та період післяплати для ресторанів могли бути різними. Так, у «Юджин Фуд» були екслюзивні умови: 20% з НДС та до трьох тижнів на виплату, каже Чернишенко. «Гроші вони отримали за наші замовлення. Їх потрібно було просто переказати, — каже Чернишенко. — За фактом усе, що вони отримали за лютий в Україні, нікому не повернули. Куди вони їх діли?».
Forbes звернувся до Олексія Юхимчука та Станіслава Дмитрика. Обидва відповіли на повідомлення. Втім Юхимчук, сказавши, що «проєкт зупинено з першого дня війни», більше не виходить на зв’язок. Дмитрик «взяв у роботу» питання, але на момент публікації матеріалу не надав відповідей. Затримку він пояснив необхідністю консультації з юристом щодо деяких питань.
Минулого року сервіс швидкої доставки їжі Rocket активно зростав на хвилі пандемії. Він працював з 3000 ресторанів у 25 містах України, виходив на іноземні ринки, а Forbes оцінював стартап в $50–100 млн. Через арешт першого інвестора Тімура Рохліна Rocket почав відчувати проблеми з фінансуванням. Повномасштабна війна забила останній цвях у бізнес.