💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
6 серпня 2024, 16:17
2024-08-06
На росії почали сповільнювати Youtube до 128 кб/с. Провайдери попереджають, що в майбутньому буде обмежений доступ до всіх сервісів Google
Медіа країни-окупанта стверджують, що російська влада оголосила провайдерам зв’язку про рішення сповільнити швидкість завантаження відео на Youtube до 128 кілобайтів на секунду. Це внеможливлює комфортний перегляд відео в хорошій якості.
Повідомляється, що такої швидкості вистачає для перегляду відео в роздільній здатності 240p. Якщо обрати вищу якість, доведеться чекати певний час, поки відео завантажиться для перегляду.
За технічний бік обмежень відповідає спеціальне обладнання, яке встановив і контролює роскомнадзор. Водночас російські користувачі стверджують, що сповільнення поки відчувається лише в десктопних браузерах, і на смартфонах менш помітне.
Також у соцмережі X (Twitter) почало розповсюджуватися повідомлення від провайдера з московської області, який попереджає своїх абонентів, що «Youtube і Google всьо».
«У зв’язку з рішенням уряду доступ до сервісів компанії Google, включно з Youtube, сповільнений до недозволених швидкостей. Ми, як провайдер, як і інші провайдери, вплинути на ситуацію не можемо. Прохання поставитися з розумінням», — йдеться в заяві.
Провайдер припускає, що після Youtube будуть сповільнені й інші сервіси Google, тому радить росіянам вже шукати альтернативи.
Нагадаємо, що в росії говорять про блокування Youtube від початку повномасштабного вторгнення в Україну. У 2022 році після звернення генпрокуратори росії, роскомнадзор заблокував Instagram. У рф також обмежили доступ до Facebook і Twitter.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі