Марія БровінськаВійна
28 липня 2023, 08:40
2023-07-28
Розробник ШІ-застосунку «єППО» з Одеси показав, як працює сервіс і чим він корисний
Один з учасників одеської групи «Технарі», яка минулого року створила застосунок «єППО» Геннадій Сульдин продемонстрував, як працює та допомагає знищувати ворожі ракети розроблений ним з колегами сервісом.
Один з учасників одеської групи «Технарі», яка минулого року створила застосунок «єППО» Геннадій Сульдин продемонстрував, як працює та допомагає знищувати ворожі ракети розроблений ним з колегами сервісом.
Сульдин показав скрін мапи програми «єППО» під час ракетної атаки росіян 26 липня.
«530 громадян подбали про безпеку інших українців і, побачивши чи почувши крилату ракету, натиснули в додатку „єППО“ велику червону кнопку. За 2–4 секунди ці сповіщення обробляв штучний інтелект „єППО“ та видавав на мапу програми червоні точки — координати виявлених українцями низьколетючих ракет. Ще наш AI будував траси ракет з обчисленням найбільш вірогідних напрямків руху та найбільш вірогідних швидкостей цілей. А також прогнозував, де буде ракета за кілька хвилин», — описав він візуал із застосунку.
За словами Геннадія, візуалізовані для військових дані ефективно доповнили радіолокаційну картину повітряного боя та суттєво покращили ситуаційну обізнаність підрозділів ППО.
Як встановити «єППО»
Встанови застосунок «ДІЯ».
Якщо в тебе вже встановлена дія, переконайся що додаток оновлений до останньої версії.
Відкрий «Дію», зареєструйся у «Дії». Пропусти цей крок, якщо ти вже зареєстрований.
Встанови застосунок «єППО» та відкрий його.
Дозволь «єППО» доступ до геолокації (вибери «при використанні застосунку»). Натискай кнопку «Авторизуватися через Дію». Побачиш запит на підтвердження особи. Тисни «Підтвердити». Переходь у застосунок «єППО».
У списку знизу ти можеш обрати один із варіантів: ракета, літак, безпілотник, гелікоптер, вибух або тест. Обирай Тест.
Якщо ти обрав правильно на великій червоній кнопці ти побачиш ключ з викруткою.
Натискай велику кнопку з зображенням інструменту. Ти побачиш повідомлення із запитом на підтвердження.
Натискай підтвердити.
Якщо ти все зробив правильно, побачиш повідомлення про успіх.
Як користуватися «єППО»
Відкрий застосунок.
Обери внизу про що саме ти хочеш повідомити (ракета, літак, безпілотник, гелікоптер, вибух).
Направ стрілку зверху екрану туди, де перебуває об'єкт про який повідомляєш і натисни велику червону кнопку. Якщо ціль щойно пролетіла, направ стрілку у тому напрямку, куди полетіла ціль і натисни велику червону кнопку.
Натисни «Підтвердити».
Зверни увагу: твоя безпека понад усе. Перед використанням ти маєш, впевнитися, що ти у безпечному місці.
Не треба нічого фотографувати, немає потреби запису відео або аудіо.
Якщо ти не певен, куди летить об'єкт, можеш не використовувати стрілку. Твоєї геолокації буде достатньо. Дані від компаса твого пристрою є допоміжними. Якщо ти не певен чи правильно на твоєму пристрої працює компас, чи ти не зовсім певен у точному напрямку польоту цілі, не переймайся. Все одно відправляй повідомлення!
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)