🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоШІ
24 лютого 2025, 11:58
2025-02-24
Нова версія Bayraktar TB2T-AI отримала турбодвигун і вдосконалений ШІ
Турецька компанія Baykar представила нову модифікацію Bayraktar TB2 з турбодвигуном і «передовими системами штучного інтелекту», які дають стійкість до РЕБ і можливість здійснювати автономний зліт та посадку.
Турецька компанія Baykar представила нову модифікацію Bayraktar TB2 з турбодвигуном і «передовими системами штучного інтелекту», які дають стійкість до РЕБ і можливість здійснювати автономний зліт та посадку.
«Bayraktar TB2T-AI наступного покоління, який зараз проходить успішні льотні випробування в Кешані, ще більше зміцнить свої позиції провідного світового літального апарату у своєму класі, пропонуючи більшу висоту польоту, швидкісні характеристики й можливості інтелектуального польоту на основі штучного інтелекту», — повідомляє турецький виробник на своєму сайті.
В Baykar зазначають, що турбодвигун дозволить Bayraktar TB2 підійматися на висоту понад 9 км менш ніж за 30 хвилин. Це, а також максимальна швидкість в 300 км/год, дає турецькому БпЛА перевагу над іншими дронами. Турбодвигун також дав можливість збільшити максимальну злітну вагу та вантажність дрона.
«Bayraktar TB2T-AI UCAV вносить в повітряну війну чудові автономні можливості завдяки трьом інтегрованим комп’ютерам зі штучним інтелектом наступного покоління. Крім того, новий БпЛА отримав можливість здійснювати візуальні польоти з прив’язкою до місцевості, що забезпечує оперативну стійкість навіть в умовах загроз радіоелектронної боротьби», — стверджують в Baykar.
Зазначається, що новий Bayraktar може аналізувати цілі для виявлення та ідентифікації, а також виконувати повністю автономний зліт і посадку, візуально розпізнаючи злітно-посадкові смуги. Крім того, завдяки динамічному плануванню маршрутів TB2T-AI може самостійно визначати найоптимальніші траєкторії польоту, що «підвищує його ефективність та адаптивність у складних оперативних умовах». ШІ також дає можливість автоматично повернути дрон на базу у разі виникнення аварійної ситуації під час польоту.
У Baykar також похвалилися, що Bayraktar TB2 став першим БпЛА у світі, який зміг виконати «бочку» — маневр ухилення від ураження, який використовують винищувачі.
«Окрім ключової ролі в боротьбі Туреччини з тероризмом, БПЛА Bayraktar TB2 довели свою ефективність у міжнародних операціях, продемонструвавши чудові бойові якості. Розгорнуті по всьому світу, ці літаки місцевого виробництва відіграли вирішальну роль у конфліктах в Лівії, Україні, Малі й Буркіна-Фасо, а також у звільненні Карабаху, поклавши край тридцятирічній окупації», — нагадали турецькі розробники.
Нагадаємо, що влітку фонд «Повернись живим» відзвітував щодо успіхів комплексу Bayraktar TB2, придбаних організацією рік тому. У фонді розповіли про кількість знищених цілей і повідомили, що їхні «Байрактари» досі діють на передовій.
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)