💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Стас ЮрасовСтартап
19 січня 2023, 14:26
2023-01-19
Вусики сарани як біосенсор. Ізраїльські розробники навчили роботів відчувати запахи
Розробники Тель-Авівського університету навчили робота відчувати запахи за допомогою біологічного сенсора. Сенсор надсилає електричні сигнали у відповідь на присутність поблизу запаху, який робот може виявити й інтерпретувати.
Розробники створили платформу, до якої інтегровані біологічні сенсори й електроніка. Вона дає змогу в певному місці використовувати «біологічний ніс» за допомогою електронного девайса. Як біологічний сенсор використовуються вусики сарани.
Учені зробили автономне шасі зі штучним інтелектом і датчиками. Алгоритм навчився розпізнавати вісім «чистих» запахів, включно з геранню, лимоном і марципаном, плюс дві суміші різних запахів. Водночас чутливість гібридного «носа» виявилася в 10 000 разів більшою, ніж у сучасних спеціалізованих аналізаторів запахів. За словами розробників, якось їх платформа зможе знаходити наркотики, вибухові речовини та багато іншого.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Biosensor and Bioelectronics.
Поки що розробники виклали в YouTube університету відео, де вони розповідають про розробку.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі