путін наказав найбільшому російському банку співпрацювати з Китаєм у сфері ШІ
Через західні санкції російський диктатор владімір путін наказав уряду та «Сбєрбанку» співпрацювати з Китаєм у сфері штучного інтелекту.
Через західні санкції російський диктатор владімір путін наказав уряду та «Сбєрбанку» співпрацювати з Китаєм у сфері штучного інтелекту.
У наказі від 30 грудня йдеться про необхідність «забезпечити подальшу співпрацю з Китайською Народною Республікою в проведенні технологічних досліджень і розробок у сфері штучного інтелекту», повідомляє Business Insider.
Торгівельні обмеження через повномасштабне вторгнення в Україну обмежили доступ росії до технологій фінансових платежів, що змусило країну-окупанта шукати замінники у вигляді паралельного імпорту та внутрішніх замінників. Їй також довелося створювати альтернативні системи для обробки платіжних транзакцій і транспортування санкційної нафти по всьому світу.
Однак знайти технологічні альтернативи західним продуктам було нелегко. Колишній високопоставлений російський фінансовий чиновник ще у 2022 році скаржився, що росія роками використовуватиме другосортні технології й витрачатиме «величезні ресурси» на відтворення того, що вже існує.
Товари, на які сильно вплинули західні санкції, включають напівпровідникові чіпи, авіаційні деталі та медичні препарати. Генеральний директор «Сбербанку» Греф заявив у квітні 2023 року, що відеокарти для ШІ та суперкомп’ютерів найважче замінити.
Олександр Ведяхін, перший заступник голови правління «Сбєрбанку», заявив минулого місяця, що росія відстає від США і Китаю в галузі ШІ на шість-дев’ять місяців за цілою низкою параметрів. За його словами, рф зосередиться на розробці великих мовних моделей, а не на будівництві величезних центрів обробки даних.
Партнерство росії й Китаю в галузі ШІ може призвести до ще більшої цензури в цих країнах. Раніше китайські чиновники протестували великі мовні моделі, створені в Китаї, щоб переконатися, що вони втілюють «основні соціалістичні цінності».
Раніше стало відомо, що тайванська компанія TRC виготовляє та модифікує сервоприводи для універсальних модулів польоту та корекції на замовлення російських окупантів. Це допомагає їм перетворювати некеровані бомби у високоточні плануючі.