💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікГаряченьке
6 березня 2024, 14:45
2024-03-06
Шахраї активізувались і продовжують зламувати месенджери, щоб виманювати гроші. Ось історія одного скама, який дивом не відбувся
Анна Бондарева, екскерівниця напряму «ДЕКО» мережі «Епіцентр», розповіла про шахрайство, з яким стикнулась воона та її колеги. Спойлер, скамерам не вдалась їхня чорна справа, але Анна дуже радить всім бути пильними. Ось що вона розповіла.
Анна розповіла в пості на Facebook, як під час відрядження разом з колегами-дівчатами вони їхали з Києва у Франкфурт і мали проміжну зупинку у Дрездені. Під час сумісної вечері в ресторані в месенджер Анни надійшло повідомлення від дівчини, яка сиділа навпроти неї, з проханням відправити їй терміново велику суму грошей, які та завтра поверне.
«Я не дуже здивувалася, бо вона мені допомагала з деякими покупками і я доволі часто кидала їй гроші, та і в борг вона інколи просила. Але навіщо їй кошти до завтра, якщо сьогодні вона з моєї машини навіть виходити не буде до наступного готелю?», — подумала Анна.
І вона спитала в колеги вголос: «Що сталося? Навіщо гроші?». Дівчина була шокована: «Які гроші?». І тут усі колеги за столом почали показувати їй аналогічне повідомлення з проханням терміново відправити кошти.
За словами Анни, їхня робоча група в месенджері не була закритою, а дівчина, від якої надходили повідомлення, там була адміном. Шахраї скористалися цією можливістю та від фейкового акаунта, який дублював її імʼя та прізвище розіслали прохання про гроші.
«Ми не мали бути разом!!! Це була неділя. Так зійшлося. Нам пощастило!!! Але тоді ми домовилися, що ніякі гроші за повідомленнями в месенджері ми не відправляємо! Тільки особисте прохання!!!», — повідомила Анна.
Тоді колегам вдалося отримати картку зловмисника, і всю інформацію вони передали в кіберполіцію, та Анна не знає, чим завершилось розслідування.
За словами Анни, через кілька днів пізно ввечері ситуація повторилася, але з іншою людиною. Зламали пошту, отримали доступ до Telegram і розіслали повідомлення про гроші.
«Друзі! Будьте пильні, уважні та критичні, якщо питання про гроші, особливо про немаленькі суми!!! Не можна знати всі шахрайські схеми, але діліться кейсами, попереджайте один одного. Так ми захищаємо один одного від шахраїв!!!», — закликає вона.
Набагато цікавіше та креативніше такий скам виглядає коли використовуються відео-повідомлення, "кружечки" телеграм із діпфейком власника акаунту. Або з голосовим повідомленням також згенерованим за допомогою зразку голосу після попередніх спам-дзвінків від фіктивних організацій.
Набагато цікавіше та креативніше такий скам виглядає коли використовуються відео-повідомлення, "кружечки" телеграм із діпфейком власника акаунту. Або з голосовим повідомленням також згенерованим за допомогою зразку голосу після попередніх спам-дзвінків від фіктивних організацій.