Ніякого «синдрому відповіді, що вижила та прижилася». Три поради щодо того, як збільшити шанси отримати офер від досвідченого розробника
Lead Software Engineer Валентин Тищенко поділився порадами щодо того, як збільшити шанси отримати офер.
Lead Software Engineer Валентин Тищенко поділився порадами щодо того, як збільшити шанси отримати офер.
«Сьогодні хочу поділитися декількома важливими, але часто ігнорованими моментами, які допоможуть вам вигідно виділитися серед інших кандидатів (дякую аудиту останніх трьох десятків співбесід, що допомогли мені систематизувати це). І це не про CV чи оновлення LinkedIn», — написав він.
Рівень англійської досі залишається слабким місцем багатьох кандидатів. Хоча для деяких позицій це не критично, більшість вакансій в Україні — це аутсорс/аутстаф. Компанії цінують гнучкість і хочуть бути впевненими, що вас без проблем можна перевести на проєкт, де англійська вже є ключовою.
І не забувайте: англійська відкриває двері до віддалених вакансій із вищими рейтами. Тому починати вивчати її варто якомога раніше.
Я б назвав це «синдромом відповіді, що вижила та прижилася». Це часто проявляється у відповідях Middle/Senior кандидатів, які використовують ті самі формулювання, що й 3–5 років тому.
Це може виглядати як недостатній розвиток. Ваші знання повинні рости разом із досвідом. Адаптуйте відповіді, показуйте поглиблене розуміння технологій і процесів — ваш досвід має транслюватися через кожну відповідь.
Тунельне бачення в межах проєкту/задачі — одна з головних причин, чому кандидат може втратити шанси. Знати лише свою частину роботи або виконувати задачі без розуміння їхньої ролі в загальному процесі часто недостатньо.
Від вас очікують, що ви:
«Додавши ці три пункти до підготовки, ви автоматично виділитеся серед більшості кандидатів, а отже, значно наблизитеся до бажаного оферу», — переконує розробник.