🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаВійна
5 липня 2022, 16:26
2022-07-05
«Це обмежує права людини. Чим же ми краще рашки?». Що айтішники думають про обмеження права на виїзд
Сьогодні, 5 липня, у Генштабі ЗСУ підтвердили, що військовозобов’язані чоловіки зможуть виїзджати за межі міста свого проживання лише за умови наявності дозвілу військового комісаріату.
Втім, це рішення вже розкритинкували депутат з «Голосу» Ярослав Железняк та депутатка з фракції «Слуга народу» Роксолана Підласа. «Коротко про заборону на пересування в середині країни: рішення нонсенс- має бути скасовано. Якщо ні, впевнений, що ця норма закону буде змінена Радою в найближчі дні», — написав Железняк. На думку ж Роксолани, рішення про те, що без дозволу воєнкома чоловікам (а скоро і жінкам) не можна виїжджати за межі міста проживання — це дурниця, яка спричинить соціальний вибух і крах економіки.
Ми вирішили спитати айтішників, як до такого нововведення ставляться вони і розмістили анонімну анкету. Публікуємо результати опитування.
За кілька годин ми отримали понад сотню відповідей від IT-респондентів.
І тільшість х них негативно ставляться до запропонованого порядку виїзду з регіона в регіон.
6% опитаних стикались з запитами на спеціальні дозвільні документи про переміщенні країною.
Та у військомати по такий документ поки що зверталися одиниці.
Ми також залишили респондентам одне відкрите питання про ініціативу Міноборони. Більшість відповідей були критичними, негативними. Bull shit, абсурдне обмеження радянська норма, повний брєд — як тільки не називали нову ініціативу опитані айтішники. Та є й такі, хто такий механізм відстежування переміщенні потенційних солдатів схвалює: «Так, я вважаю це правильно, багато резервістів виїхали і переховуються на західній Україні, бо не було контролю». Проте такий відгук серед понад сотню респондентів dev.ua тільки один.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)