💻 MayBee: френдлі HRM система. Просте та iнтуїтивне управління комплексними HR процесами 🔥

Молоді айтівці звинувачують у недоброчесності організатора інтернатури в Mageap. Ми поспілкувалися з власником компанії, вияснили чимало цікавого та відкритих питань ще багато

На просторах LinkedIn виник новий скандал. Молоді айтівці масово скаржаться на те, що їх нібито «нагріли» на інтернатурі. Розповідаємо, що сталося, чим незадоволені інтерни та що каже ініціатор інтернатури. 

2 коментарі
Молоді айтівці звинувачують у недоброчесності організатора інтернатури в Mageap. Ми поспілкувалися з власником компанії, вияснили чимало цікавого та відкритих питань ще багато

На просторах LinkedIn виник новий скандал. Молоді айтівці масово скаржаться на те, що їх нібито «нагріли» на інтернатурі. Розповідаємо, що сталося, чим незадоволені інтерни та що каже ініціатор інтернатури. 

«Мене кинули на інтернатурі»

Розробник Ілля Мельник написав у LinkedIn пост про те, що компанія Mageap та Марк Доня, який представився тех лідом цієї «компанії», обманули його, прийнявши заявкиу на позицію Node.js Backend Developer.

«Був просто ВЕЛИЧЕЗНИЙ набір трейні/джунів (а це, на секундочку, 1000+ чоловік) на технології Node.js, Vue i QA. Без будь-якого вступного тестування були прийняті абсолютно всі. В командах РМи та HRи також були інтернами, які тільки-тільки отримували досвід роботи в ІТ. Стажування мало б тривати 1-1.5 місяці», — розповів Мельник.

Він додав, що для людей, які не мали рівень В2-С1 з англійської мови, пропонують курс зі знижкою для підвищення рівня знань з англійської мови. »Ну, а інші кандидати, які відповідають усім критеріям, отримають бамажку про закінчення інтернатури. Після чого ваше майбутнє з проєктом — туманне», — поділився Ілля.

Хлопець вважає, що компанія, що запрошувала на стажування, може присвоїти напрацвання джунів. «Крадіжка інтелектуальної власності. Ми надаємо ідеї і розробляємо проєкти, які потім же можуть бути використані для інших проєктів, з якого Марк точно б отримав заробіток. Хоча були неоднократні обіцянки, що нас запишуть як контрибʼюторів проєкту», — зазначив він. 

Також хлопець стверджує, що Доня займається таким чином розкручуванням «свогр сумнівного селф-бренду на своєму YouTube каналі, в якому Марк неодноразово дозволяв собі грубі висловлювання в сторону людей, які тільки починають шлях в ІТ та сторінці LinkedIn».

Ще одна претензія до потенційного роботодавця Mageap та Марка Доні від Іллі — відсутність офісу компанії у Харкові, відсутність інформації і будь-яких згадок у державних реєстрах про компанію.

Мельник стверджує, що сайт компанії «був на „вірусному“ домені (який видавав повідомлення, що ви виграли айфон), який був створений 57 днів тому». Він також обурений відсутністю Privacy Policy компанії, відсутністю будь-якої інформації про роботу з партнерами, хоча компанія була заснована 2017 року.

Окрім цього, Ілля стверджує, що Марка Доня підтримує контакти «із жителями недодержави».

Свої претензії Ілля проілюстрував скріншотами. 

Не тільки Ілля

У коментарях до допису Мельника і інші айтівці стали розповідати про те, що втрапили на інтернатуру та незадоволені нею. 

Аналогічних негативних відгуків про співпрацю із Mageap чимало і на DOU. 

На деякі з них, до речі, відповідав Марк Доня. 

Що каже Марк Доня

dev.ua звернувся до Марка Доні із проханням прокоментувати цю ситуацію. 

Він навіть записав окреме відео із коментарем.

Ось текстовий виклад сказаного у ролику Марком. «Сьогодні мені написала журналіста dev.ua, щоб я прояснив пост у LinkedIn про те, як компанія Mageap кинула людину. Пост так і називався — Мене кинули на інтернатурі. У пості будь-які згадки мене і компанії відбуваються зневажливими словами та епітетами. Прочитавши до кінця ми бачимо, що людину ніхто не чіпав і не кидав, а сам пост є замовним і клікбейтним. Почитавши уважніше ми дізнаємося, що людині не подобається Youtube-канал автора інтернатури. Так само він вважає, що міг би зробити за інтернатуру працюючий продукт, який фірма Mageap вкраде і 100% отримає прибуток. Наприкінці поста автор благає репостити і реагувати на його статтю про поганий ютуб канал і його мрії про працюючий продукт. Сам заголовок „Мене кинули на інтернатурі“ автор відокремив від тексту двома порожніми рядками. Щоб коли його лайкали і репостили — було видно саме Заголовок, а не безглуздий пост з абсолютно надуманими претензіями».

Поспілкувавшись із Марком далі, ми вияснили, що він з Маріуполя. Називає себе співвласником Mageap та каже, що працює в Україні як ФОП. 

На рахунок питання про офіс компанії Марк відповів, що керує remout-first компанією. «В умовах війни, думаю, це нормально», — зауважив Марк.

Також він розповів, що пет-проєкти, які створили інтерни. будуть викладені як open source. «І їх можна буде використовувати для монетизації. Але вони опенсорс. Їх можете монетизувати і ви», — зазначив Доня. 

Марк також розповів, що наразі його компанія створює продукти для України безплатно — HRMS, дропшипінг-платформа для матусь. загалом йдеться про сім проєктів. 

Також Марк прокоментував побоювання Іллі щодо того, що ідеї інтернів можуть вкрасти. «Там ми роздавали проєкти. Просто запропонували придумати, якщо ти хочеш. Так, його ідеї можуть і в школі вкрасти. Скажуть — намалюй картинку — і вкрадуть. Це чистий тролінг. На 6 з 7 проєктів я дав ідеї безкоштовно. А раптом вкрадуть?», — іронічно каже Марк. 

Також він додав ще одне відео нібито із замовниками травлі. 

«Менеджмент Magecom у спробах мене знищити поставив на кон свою репутацію. І я тепер просто не маю права виявитися техлідом або розумним хлопцем. Інакше ком’юніті їх обнулить. Їхній кар'єрі кінець», — розповідає Марк на питання про людей, яких він звинувачує у травлі себе. 

Також він розповів, що вже років 5 не бачився із менеджментом Magecom, яку звинувачує у наклепі на себе. «Я їх уже років 5 не бачив. Просто іноді пишуть, щоб я валив з IT і забув про програмування», — зазначив Марк.

«Це вони замовили, щоб моя репутація не відновилася. Щоб кожен раз, коли я з’являвся — на мене вішався ярлик скамер, джун, імітатор», — резюмує Марк. 

dev.ua звернувся за коментарем і до Magecom, аби зрозуміти, у яких відносинах перебувають Марк Доня із компанією, і чому маріупольський айтівець звинувачує їх у травлі. 

Скандал із фейковими спікерками призвів до скасування конференції розробників. Квитки на неї коштували $870
Скандал із фейковими спікерками призвів до скасування конференції розробників. Квитки на неї коштували $870
По темi
Скандал із фейковими спікерками призвів до скасування конференції розробників. Квитки на неї коштували $870
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram

Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот

Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі

Обговорення
0

Шановна редакція dev.ua, я радий що ви запитали Марка і ще більше радий, що він не надав доказів існування компанії і Вам, рівно як і інтернам.

Дивуюсь, чому ви не запитали в інтернів про перебіг стажування - мова не лише про ображених, а й про тих хто "успішно стажується". Думаю Марк може надати Вам десятки посилань на LinkedIn задоволених стажуванням (ні).

Так як на даному етапі все зводиться до того, що незадоволені ін ерни надають скріншоти переписок і різного роду реєстрів де видно, що компанії як такої немає, а Марк в свою чергу замість доказів, які легко надати лише вигадує чергові відмазки.

Чекаю від вас продовження розслідування 😉

0

Это все бред.