Технічний директор Microsoft Кевін Скотт розповів про те, як, на його думку, формуватимуться робочі місця для розробників програмного забезпечення.
Він не очікує, що люди будуть повністю відсторонені від програмування. За його словами, інструменти ШІ дадуть змогу невеликим командам працювати над масштабними проєктами. Його прогноз — що в наступні пів століття ми побачимо більше коду, згенерованого штучним інтелектом, ніж будь-коли, але це не означає, що люди будуть витіснені з процесу програмування.
«95% коду буде створено штучним інтелектом. Дуже мало — рядок за рядком — буде коду, написаного людиною», — зауважив Скотт.
За його словами, це не означає, що ШІ буде виконувати роботу з розробки програмного забезпечення. «Тому я думаю, що більш важлива і цікава частина авторства все ще буде повністю належати людині», — додав він.
Скотт розповів, що займається програмуванням вже 41 рік — досить довго, щоб спостерігати за тим, як індустрія зазнавала подібних змін, коли він був дитиною у 80-х роках.
«Під час переходу від програмування мовою асемблера до програмування мовою високого рівня були старі пердуни, які казали: „Ти не справжній програміст, якщо не знаєш, як писати мовою асемблера, а це єдиний справжній спосіб кодування і спосіб робити речі правильно“, — сказав він. — Ніхто про це більше не говорить».
Те, що відбувається зі штучним інтелектом, на думку Скотта, не надто відрізняється від описаної вище ситуації. Він вважає, що «найкращі програмісти» пристосуються до впровадження штучного інтелекту у свою роботу.
«Ми дуже швидко пройшли шлях від скептичного ставлення розробників до цих інструментів до такого: „Ви отримаєте це з моїх, знаєте, холодних пальців, що вмирають“. Я думаю про це як про один з найважливіших інструментів у моєму арсеналі, і я ніколи від нього не відмовлюся», — сказав він.
Хоча Скотт вважає, що ШІ здатен знизити бар'єр для входження у сферу кодування, він каже, що все одно буде потрібно наймати програмістів, які добре розуміють нішеві проблеми.
«Подумайте про це як про підвищення рівня кожного. Це робить кожного програмістом, і вам більше не доведеться шукати когось, хто зробить для вас сайт, — каже Скотт. — Але якщо ви намагаєтеся розв’язати найскладніші у світі обчислювальні задачі, я думаю, вам знадобляться комп’ютерні вчені, і вони будуть використовувати ці інструменти шалено добре».
Топменеджер Microsoft додав, що ШІ, швидше за все, усуне посередника, коли мова йде про простіші, більш особисті потреби. Замість того, щоб чекати, поки розробник передбачить вашу потребу в певному інструменті, в ідеалі, за його словами, ви зможете використовувати програми зі штучним інтелектом, щоб створити його самостійно.
«У вас є команди людей, чия робота полягає в тому, щоб передбачити купу дуже деталізованих потреб користувачів у вузькому просторі. Потім вони напишуть купу коду, а потім з’ясують, як накласти цей код на певний користувацький досвід. І вони сподіваються, що зробили достатньо хорошу роботу», — сказав він.
Це, на думку Скотта, зміниться. «Можливо, вам більше не знадобиться стільки коду», — каже він.
Хоча обов’язки, покладені на інженерів, з часом можуть виглядати по-іншому, Скотт не вірить, що сама роль інженера зникне.
«Я сподіваюся, що невеликим командам стане легше робити великі справи», — каже Скотт. — Я вважаю, що малі команди просто швидші за великі. Ви можете багато чого зробити, маючи 10 дійсно чудових, супермотивованих інженерів з дійсно потужними інструментами».
Нагадаємо, Даріо Амодей, генеральний директор компанії Anthropic, виробника серії моделей Claude, припустив, що швидкий розвиток штучного інтелекту може призвести до майже повного поглинання завдань кодування протягом наступного року.
Раніше Майк Крігер, співзасновник Instagram, а нині Chief Product Officer в ШІ-компанії Anthropic, заявив, що роль інженерів-програмістів стрімко змінюється, і що незабаром вони почнуть перевіряти «рутинний код», створений штучним інтелектом, а не писатимуть його самотужки.
Генеральний директор Amazon Web Services Метт Гарман каже, що швидка поява і впровадження ШІ може змусити розробників програмного забезпечення припинити кодування, змушуючи їх підвищувати кваліфікацію в цій галузі, щоб отримати нові навички.
Їхні заяви лунають на фоні зростання популярності методики програмування вайб-кодинг, яка полягає в делегуванні написання коду ШІ-чатботам за вказівками користувача. Вперше її описав Андрей Карпати, колишній дослідник OpenAI, а нині директор зі штучного інтелекту та комп’ютерного зору для автопілота в Tesla.
«Я прошу [ШІ-чатбот] про найтупіші речі, такі як „зменшити відступ на бічній панелі вдвічі“, тому що мені ліньки знайти це самому. Я завжди „Приймаю все“, я більше не читаю відмінності», — говорить він.
«Те, що було роботою програмістів, усе більше й більше переходить у категорію „monkey job“». Айтівець із 20-річним досвідом переконаний, що ШІ невдовзі замінить програмістів. У Threads дискусія на 100+ коментарів
«Через 12 місяців ми можемо опинитися у світі, де ШІ буде писати практично весь код». CEO Anthropic вважає, що штучний інтелект замінить програмістів вже протягом року