🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаСтартап
9 червня 2022, 12:09
2022-06-09
ICLUB Global запускає онлайн-платформу для інвестицій у стартапи від $10 000
Клуб приватних інвесторів ICLUB Global запускає онлайн-платформу ICLUB Online, яка дає змогу кожному охочому інвестувати у стартапи разом із венчурним фондом TA Ventures та іншими учасниками клубу. Разом із запуском онлайн-платформи клуб знижує мінімальну суму інвестицій в один стартап до $10000.
ICLUB Online — це продукт від клубу приватних інвесторів ICLUB Global, що працює з 2018 року. Члени клубу за цей час проінвестували в 64 стартапи та зробили 5 екзитів. Головна цінність залишається незмінною: доступ до швидкозростаючих стартапів від фонду TA Ventures. На платформі презентуються тільки ті компанії, що пройшли due diligence фонду та у який він інвестує свої гроші. Завдяки цьому приватні інвестори без досвіду у венчурних інвестиціях можуть значно знизити ризик при формуванні свого портфеля.
«Платформа ICLUB Online відкриє доступ до ранніх венчурних інвестицій ширшій аудиторії», — каже президент ICLUB Global, засновниця і керівний партнер TA Ventures Вікторія Тігіпко.
На платформі можна буде інвестувати з мобільного телефону. Це, по суті, венчур онлайн. І це відповідь на запит часу — економія часу та дистанційне інвестування, додала вона.
Як це працює
Особливість платформи — у швидкому, зручному та зрозумілому доступі до такого заплутаного процесу, як інвестиції у стартапи. Процедура складається з п’яти кроків:
Крок 2. Після цього з вами зв’яжеться представник клубу для знайомства с платформою та особливостями венчурних інвестицій. Наступним етапом буде проходження KYC (know your customer). Доступ до платформи безплатний. Інвестор платить лише дві комісії на самій інвестиції: за керування та від прибутку.
Крок 3. Після реєстрації користувач отримує доступ до матеріалів, які корисні для прийняття рішення щодо інвестування. Передусім це базова інформація про компанію, пітчдек та записи дзвінків з командою стартапу. Зараз клуб пропонує 2-4 стартапи щомісяця.
Крок 4. Після прийняття рішення щодо інвестування, потрібно лише вказати розмір бажаної інвестиції. Після цього з вами зв’яжуться юристи клубу для проведення транзакції.
Крок 5. Інвестори на платформі інвестують разом з TA Ventures, і виходять з інвестиції також разом. До моменту екзиту інвестори отримують щоквартальні репорти по компаніях у своєму портфелі.
Кому вже дали грошей
Серед нещодавніх екзитів серед учасників клубу:
Impress (Іспанія). Розробник ортодонтичної технології, яка пропонує невидимі елайнери. Частковий екзит менш ніж за півтора року.
Bipi (Іспанія). Сервіс підписки на автомобілі. Був придбаний підрозділом Renault Group — RCI Bank and Services. Екзіт за 11 місяців.
Finimize (Великобританія). Інформаційна платформа для інвесторів з власною спільнотою. Придбана Abrdn. Екзіт за 11 місяців.
Xometry (США). Ринок промислових деталей на замовлення. Вихід на IPO через півтора року після інвестиції клубу.
Vochi (білорусь). Додаток для редагування відео. Компанію купив Pinterest менше ніж через рік після інвестиції.
Вікторія Тігіпко звертає увагу, що TA Ventures з 2010 року зробив 200+ інвестицій, серед яких 62 екзити та 6 IPO. Це дозволило увійти у верхній квартиль фондів із чистою дохідністю вище 25% за даними Cambridge Associates. «Ми мінімізували ризики настільки, наскільки це можливо. Для досвідчених інвесторів венчур — це гарна нагода диверсифікувати свій портфель, тоді як для новачків стартапи можуть стати гідним починанням: набагато менша непередбачуваність, ніж у криптовалютах, як і вимоги до капіталу як, наприклад, у нерухомості», — підбила вона підсумки.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.