💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГроші
30 листопада 2023, 12:31
2023-11-30
Майже 20% українського бізнесу отримує дохід лише безготівкою. Її приймають до оплати 9 з 10 підприємств
Ще для 53% опитаних підприємців безготівка приносить понад половину доходу. Загалом, сьогодні безготівкові оплати за товари та послуги приймають 9 із 10 підприємств.
Про це йдеться в дослідженні стану українського мікро-, малого та середнього бізнесу, що було проведено компанією Gradus на замовлення Mastercard у червні — липні 2023 року. В онлайн-опитуванні взяли участь 404 респонденти — чоловіки та жінки, які є власниками або керівниками мікро-, малого та середнього бізнесу — у 20 областях України.
Ключові пункти опитування:
46% малих і середніх бізнесів, які призупиняли роботу, вже працюють у повному обсязі, а ще 38% прогнозують відновлення довоєнних показників упродовж двох років;
20% підприємців брали участь у грантових програмах на підтримку своєї справи;
91% підприємств приймають безготівкові оплати;
7 з 10 підприємців, окрім своєї безпосередньої діяльності, планують брати участь у програмах відновлення країни.
Підприємці все активніше будують плани на майбутнє. Так, 73% опитаних планують масштабувати свою справу, з них 19% вже розпочали реалізацію такої стратегії. Зокрема, підприємці планують розширювати лінійку товарів і сервісів (32%), відкривати нові точки продажу та збільшувати обсяги виробництва (31%), розвивати цифрові канали (31%), а також розширювати продажі за кордон (16%).
Країною-лідером для експорту продукції стала Німеччина — 29% українських підприємців кажуть, що за останній рік серед іноземних країн найбільше продавали свої товари та послуги саме на цьому ринку. Також у переліку найбільш популярних країн для експорту залишаються Польща (27%), США (21%), Велика Британія (17%) та Канада (13%). На думку респондентів, вартість, якість та оригінальність є ключовими перевагами українських продуктів та сервісів за кордоном.
7 із 10 представників української бізнес-спільноти, планують брати участь у відновленні України та її економіки, окрім безпосереднього напряму своєї діяльності. Серед них 47% готові долучатися до державних програм з відбудови, а 42% хочуть створювати власні проєкти та ініціативи, що сприятимуть післявоєнному відновленню країни.
«Ми в Mastercard надихаємося стійкістю українських підприємців, які попри виклики повномасштабної війни продовжують працювати та масштабувати свою справу. Вже вкотре ми переконуємося в тому, що цифрові рішення та безготівкові технології оплати стають критично важливими інструментами для розвитку бізнесу та відкривають додаткові можливості, як, наприклад, вихід на інші ринки», — прокоментувала дослідження Інга Андреєва, генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові.
У компанії нагадали про запуск власної акселераційної програми Start Path Ukraine, яка була розроблена спеціально для підтримки українських фінтех-стартапів.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі