💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаСтартап
28 грудня 2023, 08:19
2023-12-28
Львівський студент розробив апку — універсальний помічник для викладачів і здобувачів освіти. Як працює застосунок UniSched
Юрій Кадіров, студент факультету електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. І. Франка створив застосунок UniSched, що дає змогу в онлайн- чи офлайн-режимі подивитися розклад занять на день, два чи навіть тиждень, а також має такі додаткові віджети, як прогноз погоди, актуальні новини університету за тиждень та перевірені збори для наших ЗСУ.
Застосунок доступний у вебверсії, а також для Android, проте незабаром планують представити варіант для IOS.
«Певне бажання зробити „розклад у смартфоні“ з’явилося у мене ще під час навчання на бакалавраті. Тоді на моєму факультеті використовувався власний вебзастосунок із розкладом занять, який, на жаль, не був адаптований для використання на мобільних пристроях. Студенти інших факультетів навіть про це могли лише мріяти, адже у кращому випадку отримували розклад у формі таблиць в Excel. Я, як і багато моїх однокурсників, бажав це змінити, але часу завжди бракувало», — згадує Юрій.
Вдруге вогник запалився на початку цього семестру, коли студент побачив звістку, що його та багато інших факультетів перейшли на використання вебзастосунка з розкладом занять, який є частиною системи «Деканат».
«Заразом я шукав застосунок на смартфон, куди можна було б занести розклад занять одночасно для двох спеціальностей: „Комп’ютерні науки“ і „Мікро- та наносистемна техніка“ — за якими я здобуваю освіту на магістерському рівні з вересня цього року. На жаль (чи на велике щастя, як зараз виявилося), зручного і, головне, безплатного варіанту я тоді не знайшов. Тож взяв все у свої руки й почав роботу над проєктом», — каже Кадіров.
Хлопець зробив PWA-застосунок (тобто вебзастосунок, який можна встановити на смартфон для особистого використання, яким поділився з кількома друзями, що побачили, як Юрій ним користується. За кілька днів йому подзвонив знайомий викладач з іншого факультету й поскаржився, що кілька його студентів на лекції обговорювали цей застосунок.
«Сказав і про те, що чомусь у ньому немає однієї з його пар. Саме в цей момент я зрозумів, що мені варто поділитись своїм доробком з іншими… Оприлюднив посилання, запросив всіх охочих підписників свого каналу в Telegram до тестування, додав у застосунок збір статистики відвідувань, і весь наступний тиждень ходив під враженням побаченого: понад 100 активних користувачів щодня», — розповідає студент.
Як працює UniSched
Перша і найважливіша функція UniSched — можливість переглядати розклад занять навіть без доступу до інтернету. У застосунку можна вибрати свою підгрупу, щоб бачити лише її та спільні для усіх підгруп пари, можеш слідкувати за розкладом своїх викладачів, однокурсників, друзів, колег, студентів. Крім цього, у додатку недавно з’явилося багато корисних функцій, про які просили самі студенти й викладачі. Серед них:
можливість ділитися розкладом на день у вигляді зображень;
перехід на дистанційні заняття у Microsoft Teams, Zoom, Google Meet та інших сервісах за один дотик, просто з розкладу;
покликання на Moodle, систему «Деканат», корпоративну пошту та інші сервіси університету, якими ми всі користуємося чи не кожен день;
«Маленька приємність — актуальний прогноз погоди на кожен навчальний день, який я додав для своєї зручності, а в результаті ним із задоволенням користуються студенти. Не знаю, чи впливає це якось на відвідуваність пар у дні з поганою погодою, хоч цікаво було б побачити таку статистику 😏!
Останні новини й анонси подій в університеті — аби не втрачати круті можливості для неформальної освіти, розвитку, стажування, отримання ґрантів та міжнародних стипендій. Про нашу Перемогу теж обов’язково повідомимо у застосунку», — коментує розробник.
Замість реклами якихось нікому непотрібних «суперпропозицій», у застосунку будуть анонси перевірених зборів на потреби наших воїнів ЗСУ, зокрема й студентів і працівників нашого університету, які взяли зброю до рук, аби захистити Україну від російського вторгнення. Цього семестру застосунком можуть користуватися студенти вже 13 факультетів.
Технологічний стек
Сам вебзастосунок написано мовою C#, використано платформу ASP.NET Core Blazor разом з UI бібліотекою MudBlazor та іншими вільно розповсюджуваними бібліотеками, які роблять застосунок UniSched швидким і зручним. Також він використовує Web API, доступні у більшості сучасних вебпереглядачів, аби користувачі не відчували різниці між вебзастосунком і звичними для них мобільними версіями. Для того, щоб UniSched можна було встановити на тих платформах, де немає Google Play, використовується технологія PWA, яка дозволяє встановити сайт як застосунок.
Серверна частина додатка написана мовою PHP, використовує легковісний і надшвидкий фреймворк Leaf, можливості curl, а також систему кешування.
Для захисту від можливих DoS атак і додаткового рівня розподіленого кешування (тобто для пришвидшення отримання відповідей від сервера з різних країн і регіонів) використовується сервіс CloudFlare.
Для того, щоб отримувати дані про розклад занять з системи «Деканат», а також перелік студентських груп, викладачів, аудиторій та іншу інформацію про освітній процес, використовується спеціальне API, надане розробниками системи. Саме тому в UniSched завжди відображається актуальна інформація.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.