💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікВійна
1 листопада 2023, 09:21
2023-11-01
В блокчейн-стартапі Subsquid працюють українці разом із росіянами, платять росіянам криптою та «максимально дистанціюються від будь-яких політичних питань»
SubSquid — німецький блокчейн-стартап, наразі він працює з понад 150 різних B2B-компаній, які отримують дані від нього. Не зважаючи на повномасштабне вторгнення, в команді стартапу працюють українці і росіяни. Крім того, стартап платить вихідцям з росії криптовалютою, щоб обійти санкційні обмеження.
Марсель Форманн, співзасновник SubSquid, німець. Другий співзасновник SubSquid росіянин Дмитро Железов, який наразі перебуває у Швеції. Він переїхав, ймовірно, у 2011 році, коли почав навчання у шведському технічному університеті Chalmers.
Марсель сказав у подкасті для TrendingTopics, що у 2021 році стартап найняв на роботу двох російських розробників. Говорячи про повномасштабне вторгнення, якого зазнала Україна, стартапер називає його — війною в росії та Україні.
«Звичайно, це (війна в росії та Україні) дуже трагічно для всіх учасників, звичайно, для нас виникла проблема з платіжними операціями, оскільки ми не могли просто надіслати більше доларів чи євро до росії», — говорить Марсель. За його словами, саме тут виникає перевага блокчейну або криптовалюти. Своїм російським розробникам стартапери платять стейблкойнами, як і іншим людям, з ким не можуть розрахуватись через накладені санкції.
«Звісно, ми переконуємось, що певні люди не входять до санкційного списку… ми проводимо юридичну перевірку і тоді платимо нашим розробникам», — сказав співзасновник.
За словами Марселя, з початку повномасштабного вторгнення стартап не змінював основну команду «через політичну ситуацію». Команда мультинаціональна, в стартапі працюють, зокрема, російські і українські спеціалісти.
«Тепер давайте будемо чесними, росія велика країна, не всі політично активні, і не всі мають можливість покинути цю країну на цей час», — повідомив Марсель. Також він зазначає, що люди, з якими він працює не має відношення до війни.
«Вони просто мають російське посвідчення, вони з цієї країни, і ми можемо продовжувати», — сказав Марсель в подкасті.
Крім того, співзасновник стартапу говорить, що в технічній сфері люди відносно розумні з точки зору їхнього рівня освіти, і вони також можуть добре оцінити самі, що відбувається і що має сенс, а що ні.
«Ми, звичайно, максимально дистанціюємося від будь-яких політичних питань. Коли почалася війна, це була гаряча тема, я не можу сказати по-іншому, і, звичайно, ми також обмірковували всередині себе, як ми будемо з цим боротися. Я опублікував внутрішню заяву, а також опублікував публічну заяву в Twitter», — зазначив стартапер.
Попри що, багато клієнтів стартапу, як повідомив Марсель Ворманн, приїжджають з України, а також і з росії.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.