💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоВійна
5 листопада 2024, 15:24
2024-11-05
Українці поскаржилися на свої телефони, які «губляться» в часі й просторі — показують російський час та геолокацію в Курську або Білорусі. Чому так відбувається
В українських сегментах популярних соцмереж нещодавно з’явилося багато дописів від користувачів, які говорять, що в них невчасно спрацював будильник на телефоні, через автоматичне переведення часу. Вони також вказують на зміну геолокацію, наприклад з Києва на Курщину, або території Білорусі.
«Заранку підключаюсь на дзвінок — нікого нема. Відкриваю календар, а всі мітинги на годину поїхали уперед. Пишу колегам що сталось чого все перенесли. Всі кажуть все ок і у мене щось з годинником. Відкриваю налаштування на телефоні — часова зона Moscow», — розповів користувач X (Twitter) з ім’ям профілю Max Maloshtan.
Подібних повідомлень останнім часом можна було багато помітити в соцмережах.
«А шо це за фігня з айфонами і мацковскім часом? Я вчора нагримала малого, бо було нібито 12 ночі, а він не спить. Всі з мене посміялись. Виявилось в настройки-загальне-дата і час в мене стояло мацква, хоча я ніколи не ставила такого. Сьогодні от затривожило раніше 6, поки я походила перевіряла чи все норм, почав дзеленчати будильник на 7 ранку з іншого айфону, який ніхто не чіпав. Якщо ставиш галочку автоматично, то воно зразу той жабурятник виставляє разом з часом», — відзначила користувачка Facebook з ім’ям профілю Julia Orlovska.
Чому смартфони українців плутають час і локації
Як повідомляє Mezha.Media, такі аномалії спостерігаються під час повітряної тривоги, коли вмикаються системи РЕБи, які намагаються заплутати ірансько-російські дрони Shahed, і повернути їх назад на територію рф. Тому в столиці України GPS іноді може показувати користувачу локацію в Брянській чи Курській області.
Під час застосування GPS-спуфінгу справжні сигнали від супутників замінюються на хибні. Тому ворожий дрон продовжує вважати, що летить за правильним маршрутом, але насправді його реальна позиція відрізняється від координат, які він отримує.
«У боротьбі може використовуватись спуфінг, але на окремих ділянках на нашій території», — розповідав dev.ua ветеран, військовий експерт і Project manager у Razom Heroes Владислав Журавель.
Технологія спуфінгу дозволяє охопити відносно велику територію, в близько 70–200 км. Однак вона також впливає на гаджети цивільних, які можуть помічати спуфінг під час користування сервісами таксі, або коли їхні смартфони переходять на інший часовий пояс, відповідно до «нової» локації.
Як це можна виправити
Щоб уникнути плутанини з неправильним часом на телефоні, можна вимкнути автоматичну зміну в налаштуваннях.
На iPhone потрібно:
Зайти в «Параметри».
Обрати пункт «Загальні», далі вибрати «Дата і час».
В наступному меню потрібно вимкнути перемикач «Задавати автоматично».
І вручну обрати часовий пояс для Києва.
На Android потрібно:
Зайти в «Налаштування»,
Вибрати пункт «Загальне керування», далі «Дата й час».
Потрібні налаштування будуть знаходитися в цьому меню, але можуть дещо відрізнятися залежно від оболонки ОС Android виробника телефону.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі