Марія БровінськаГаряченьке
19 квітня 2023, 13:20
2023-04-19
У Львові судять айтішника «Цитруса», який, заволодівши інтимними фото дівчини, шантажував її та погрожував викласти знімки в мережу. Йому загрожує до 12 років тюрми
У Львові судять розробника однієї з компаній торговельної мережі «Цитрус» (ТОВ «ЦЕТЕХНО») за те, що він, заволодівши інтимними фото дівчини, шантажував її та погрожував викласти фото в мережу.
У Львові судять розробника однієї з компаній торговельної мережі «Цитрус» (ТОВ «ЦЕТЕХНО») за те, що він, заволодівши інтимними фото дівчини, шантажував її та погрожував викласти фото в мережу.
Розповідаємо деталі інциденту.
Згідно з матеріалами справи, наприкінці листопада 2021 року фахівець із розробки та тестування програмного забезпечення магазину № 11/27 ТзОВ «ЦЕТЕХНО», яка розміщена в ТРЦ «Victoria Gardens» у Львові невстановленим способом заволодів фотографіями інтимного характеру іншої особи й вирішив шантажувати її.
У березні 2023 року під час приватної бесіди з жертвою тестувальник у соціальній мережі Instagram, використовуючи акаунт з псевдонімом, вимагав у дівчини 10 000 грн. При цьому висловив погрозу розповсюдження її інтимних фотографій стороннім особам.
4 квітня 2023 року, приблизно о 21:40 дівчина, сприймаючи вимоги ОСОБА_5 як реальні та такі, що можуть бути реалізовані, а також бажаючи зберегти в таємниці відомості інтимного характеру, перерахувала на банківський рахунок шантажиста 1000 грн, домовившись, що решту суму грошей перерахує йому пізніше.
Продовжуючи свої злочинні дії, програміст-шантажист в період з 3 квітня до 11 квітня 2023 року висловив незаконну вимогу про передачу йому решту грошових коштів в сумі 9000 грн за нерозповсюдження інтимної інформації. Дівчина перерахувала на банківський рахунок, який вказав шахрай, грошові кошти в сумі 9000 грн.
Так програміст обґрунтовано підозрюється у вимаганні, йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із конфіскацією майна.
11 квітня тестувальнику повідомлено про підозру.
Слідство вважає, що підозрюваний може переховуватися від органу досудового розслідування чи суду з метою уникнення кримінальної відповідальності; перешкоджати кримінальному провадженню; продовжувати вчиняти інші кримінальні правопорушення, а тому, наявні обґрунтовані підстави вважати, що застосування щодо нього такого виду запобіжного заходу як цілодобовий домашній арешт, забезпечить йому належну процесуальну поведінку та дозволить виконати завдання і досягти мети кримінального провадження.
Підозрюваний в судовому засіданні підозру визнав, проти поданого клопотання заперечив, просив застосувати більш м`який запобіжний захід.
Личаківський райсуд Львова за клопотанням слідчого призначив підозрюваному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, заборонивши йому залишати місцепроживання з 22:00 по 07:00 тривалістю два місяці — до 13 червня.
Чоловік має прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожним їхнім викликом, вимогою та визначеною ними періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання слідчому у кримінальному провадженні свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України й в`їзд в Україну.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.