У 2023 році Україна отримала $1,2 млрд міжнародних інвестицій, більшість з них — ІТ-проєкти та оборонний сектор
За час повномасштабного вторгнення міжнародні інвестиції в Україну збільшилися: з $500 млн у 2022 році до $1,2 млрд у 2023 році.
За час повномасштабного вторгнення міжнародні інвестиції в Україну збільшилися: з $500 млн у 2022 році до $1,2 млрд у 2023 році.
За час повномасштабного вторгнення міжнародні інвестиції в Україну збільшилися: з $500 млн у 2022 році до $1,2 млрд у 2023 році.
Про це повідомила керівниця KSE Institute Наталія Шаповал під час першого Ukraine Business Compact (UBC) Workshop, пише «Інтерфакс-Україна».
За її словами, під час великої війни в Україну інвестували 43 глобальні компанії, серед яких — Bayer ($65 млн), Carlsberg ($40 млн) і CEMARK, що входить до групи компаній CRH ($30 млн). Ще 12 компаній анонсували інвестиції в Україну.
Наразі іноземні компанії активніше інвестують у проєкти у сфері IT, оборони та агробізнесу.
Як повідомляли раніше, у липні 2023 року Міноборони та турецька компанія BAYKAR MAKINA уклали договір про будівництво в Україні сервісного центру з ремонту й обслуговування безпілотних літальних апаратів. Компанія готова інвестувати $100 млн. Будівництво заводу вже розпочалося в лютому 2024 року і, як передбачається, триватиме 12 місяців.
Також 2023 року CRH, провідний виробник будівельних матеріалів у світі, підписала мандатний лист із Європейським банком реконструкції та розвитку щодо спільного придбання активів італійської компанії Buzzi в Україні.
Крім того, заступник міністра економіки Володимир Кузьо зазначив, що наразі в Україні розробляються механізми підтримки інвесторів і пом’якшення інвестиційних ризиків. Уряд співпрацює з міжнародними організаціями та експортно-кредитними агентствами, Мінекономіки займається розбудовою агентства із залучення інвестицій.
«Ми працюємо над розширенням інфраструктури страхування воєнних ризиків, запущеної минулого року. Цього року ми зарезервували кошти для підтримки значних інвестиційних проєктів і розвитку індустріальних парків. Другий напрям нашої роботи спрямований на залучення інвестицій через міжнародні фінансові інституції та інституції фінансування розвитку. Крім того, ми очікуємо на поглиблення співпраці з міжнародною діловою спільнотою шляхом залучення українського бізнесу до глобальних ланцюгів виробництва та постачання», — зазначив Кузьо.
Він повідомив, що Мінекономіки визначило п’ять ключових секторів із інвестиційними можливостями в $292 млрд: енергетика, транспорт і логістика, сільське господарство, «зелена металургія» і критичні матеріали.