💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаСтартап
21 грудня 2023, 09:24
2023-12-21
В Україні запустили Fundraising Lab, що допоможе 10 стартапам залучити фінансування. Хто може претендувати на нові інвестиції
В Україні запустили Fundraising Lab — ініціативу Unicorn Nest за підтримки та фінансування USAID. Про це повідомив IT-підприємець та інвестор Денис Довгополий.
«У межах програми ми відберемо 10 українських стартапів та допоможемо їм організувати процес залучення раунду інвестицій», — повідомив він.
«Ви вже бачили декілька досліджень, які показують, що попри війну в країні та глобальну фінансову кризу, яка вже давно впливає на глобальну IT-індустрію та індустрію Venture Capital, український ринок стартапів не просто існує, а активно зростає. Попри війну, за останні два роки у нас були раунди інвестицій та екзити. Наша команда накопичила досвід та відбудувала декілька продуктів та сервісів, які ми вже випробували за ці два роки. Цей досвід ми, за допомогою партнерів, вирішили запропонувати українським стартапам», — додав Довгополий.
За його словами, дуже прикро спостерігати, як українські стартапи з чудовим продуктом не можуть залучити інвестиції через брак досвіду та обмежений огляд інвестиційних фондів. Тому команда підприємців та інвесторів вирішили надати сервіси 10 українським стартапам, які вже мають продукт, акцептований ринком у вигляді виторгу розміром $20 000–50 000 на місяць, та мають стратегію розвитку швидше за допомогою раунду від $1 млн і вище.
«Ми не працюємо з ангелами-інвесторами, бо як європейська компанія, не можемо використовувати свої алгоритми, працюючи з даними про фізичних осіб, але ми збираємо та аналізуємо велику кількість даних про фонди та їх угоди», — зазначив Довгополий.
Окрім того, пояснив він, що раунд повинен бути більш як $1 млн, він також має бути інституціональним (тобто від венчурних фондів).
«У середньому, ми можемо знайти до 200 цільових фондів для такого стартапу та організувати ефективну та якісну комунікацію з ними», — каже Денис. Зараз, на його думку, дуже зручний момент для того, щоб почати готуватися до весняного вікна фандрайзингу (січень-липень 2024 року). І закликав стартаперів звертатися за консультаціями.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.