Вікторія ГорбікУвійти в ІТ
19 грудня 2022, 17:07
2022-12-19
У джунів є шанс, але не у всіх. За яких умов IT-компанії готові наймати недосвідчених працівників
За результатами опитування, яке провела рекрутингова платформа BazaIT разом з проєктом IT Generation серед роботодавців сфері IT, джуни мають шанс отримати роботу.
В опитуванні компанії вказали портрет початківця, фактори працевлаштування та претензії до кандидата.
За результатами опитування, яке провела рекрутингова платформа BazaIT разом з проєктом IT Generation серед роботодавців сфері IT, джуни мають шанс отримати роботу.
В опитуванні компанії вказали портрет початківця, фактори працевлаштування та претензії до кандидата.
Хто взяв участь у дослідженні
У межах опиту відповідь дали 80 компаній, зокрема Luxoft, SocialTech, MacPaw, Ciklum, Competera та інші: 53,8% продуктові, 23,1% outsource, 7% out-staff, 3,7% IT department, 3,7% консалтингові агенції, 10% решта.
Команди компаній, що взяли участь в дослідженні:
38,7% від 11 до 50 працівників;
15% менш як 10 працівників;
12,5% від 50 до 100 спеціалістів;
решта — понад 100 людей в команді.
Учасникам дали змогу обрати кілька відповідей з наданих запитань.
Який він — «ідеальний» джун
За даними, які залишили після опитування компанії, зважаючи на те, що їм можна було обрати кілька варіантів серед запропонованих рис, «ідеальним», навіть якщо в нього не має досвіду, буде вмотивований працівник (92,8%), який чує керівника (75,4%).
Скрін BazaIT
Талановитий джун, відкритий новому, чесний, енергійний, проактивний та командний гравець має всі шанси отримати посаду в IT-компанії.
Важливу роль грає знання англійської (46,4%) та готовність багато працювати (34,8%). А от досвід, будь-то у роботі з клієнтами (1,4%) чи в будь-якій іншій релевантній сфері (15,9%) має дуже невелике значення.
Фактори працевлаштування
Одним із найважливіших факторів компанії називають наявність більш досвідчених фахівців в компанії, які зможуть менторити та навчати початківця.
Але спираються вони серед переважної більшості на власний попередній позитивний досвід такого працевлаштування.
Скрін BazaIT
А половина з опитаних компаній вважають за потрібне наймати початківців, коли вже мають для них проєкти (52,1%).
Як адаптувати джуна
Щоб допомогти новачку влитися в команду 78,3% респондентів вважають за потрібне робити регулярні фідбеки.
Скрін BazaIT
Крім наставництва (60,9%) та співпраці з зі старшими колегами (62,3%), велику роль грає можливість для саморозвитку за допомогою відкритої бази знань (53,6%) та робота над помилками (40,6%).
Яким джуном не потрібно бути
Продовжуючи висновок, який з’явився з попередніх відповідей, компанії не готові наймати спеціаліста без досвіду, якщо вони не мають проєктів для нього (54,5%) та фахівців, здатних стати менторами (36,4%).
Скрін BazaIT
Серед компаній, що були проти наймання джунів, 63,6% вважають, що для їхніх потреб вони обирають лише фахівців, що мають відповідний досвід (63,6%).
Не має значення, чи підходять джуни по духу, або чи проти хтось з команди, або лід.
Замість висновку
За даними опитування понад 60% компаній відкриті до наймання джунів і світчерів і вже мають або матимуть найближчим часом для них вакансії, а 86% компаній уже наймають недосвідчених працівників.
«Виплачували зарплатню працівникам під звуки пострілів російських військ». Чим сьогодні живе місто Конотоп і його IT
Місто Конотоп назавжди увійшло в історію війни з росією завдяки відео, де місцеві жінки розповіли окупанту, що в нього будуть проблеми з потенцією. Це було в перші дні вторгнення до України. Чим сьогодні живе районний центр Сумщини, нам розповів Дмитро Гланц — CEO місцевої IT- компанії Grodas.
Від роботів–розвідників до моніторингу військ РФ на кордоні. Найважливіші IT–розробки за 8 років війни на сході
Сьогодні в Україні загострилася ситуація на сході через визнання РФ так званих «ДНР/ЛНР». Бізнес і громадяни країни максимально активізувалися і допомагають нашому війську фінансово. Не стоїть осторонь і IT–сектор: він не лише перераховує армії мільйони гривень, але й допомагає розробками. Згадали 8 найактуальніших IT-рішень за 8 років війни.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі