🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоВійна
7 березня 2024, 17:10
2024-03-07
У Конгресі США почали розслідування щодо використання Starlink російськими військовими
Представники Демократичної партії в Палаті представників Конгресу США розпочали розслідування щодо компанії SpaceX Ілона Маска, щоб перевірити, чи вжила компанія належних заходів для запобігання використання росією свого супутникового інтернет-сервісу Starlink у війні проти України.
Представники Демократичної партії в Палаті представників Конгресу США розпочали розслідування щодо компанії SpaceX Ілона Маска, щоб перевірити, чи вжила компанія належних заходів для запобігання використання росією свого супутникового інтернет-сервісу Starlink у війні проти України.
Представники демократів Джеймі Раскін та Роберт Гарсія надіслали в середу листа SpaceX із вимогою, щоб компанія повідомила про скарги щодо можливих незаконних придбань терміналів Starlink, в тому числі в окупованих росією регіонах України, повідомляє The Washington Post.
Законодавці заявили, що вони стурбовані заявами української розвідки про те, що російські війська розмістили термінали компанії на сході України, що порушує санкції США.
Також вони попередили президента SpaceX Гвінна Шотвелла, що використання росією Starlink «становить серйозну загрозу безпеці України, життям українців і національній безпеці США».
«Ми стурбовані тим, що у вас, можливо, немає належних запобіжних заходів і політики», — написали Раскін і Гарсія в листі, який отримав The Washington Post.
Starlink дає українським військовим суттєву перевагу, забезпечуючи надійне підключення до Інтернету. Тому американські законодавці стурбовані тим, що Starlink тепер може надати аналогічну перевагу росії, після того, як представники української розвідки заявили у лютому, що російські війська все частіше використовують Starlink.
Раскін і Гарсія заявили, що широке використання систем Starlink викликає «додаткові питання щодо ефективності захисних заходів вашої компанії та дотримання санкцій США та експортного контролю.»
Маск заявив, що повідомлення про те, що компанія продає термінали Starlink в росію, є «категоричною неправдою».
«Наскільки нам відомо, жодні супутники Starlink не були продані прямо чи опосередковано росії», — сказав Маск у дописі на X. Маск також написав, що супутники Starlink «не закриють зв’язок у росії», відповідаючи на запитання користувача X про те, чи знатиме компанія, якщо термінал буде активовано у рф.
Однак законодавці пишуть, що вони стурбовані тим, що росія може розгорнути цю технологію за межами своїх кордонів. Українські чиновники припускають, що російські сили отримали термінали незаконно, в обхід санкцій, купивши їх через посередників у сусідніх країнах.
Законодавці поцікавилися у SpaceX, яких заходів було вжито для усунення вразливостей у системі безпеки, які росія могла використати для незаконного придбання терміналів Starlink, а також про те, як компанія співпрацює з іншими американськими регуляторами для запобігання незаконній торгівлі супутниковими терміналами.
Розслідування тільки почалося, але демократи планують зв’язатися з Пентагоном та іншими відповідними відомствами.
«Вкрай важливо, щоб росія була позбавлена будь-якої торгівлі, яка розширює можливості її військових», — написали законодавці.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.