🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоВійна
17 жовтня 2023, 18:58
2023-10-17
«Товсті ракети» прибули. Американські ЗМІ пишуть, що Україна вперше застосувала ATACMS — фото російських «військкорів» це підтверджують
Низка американських медіа з посиланням на джерела повідомляє про те, що ЗСУ вперше застосували довгоочікувані ракети великої дальності ATACMS. США таємно передали їх останніми тижнями.
Сполучені Штати таємно надали Києву ракети, хоча не відразу було зрозуміло, коли Вашингтон їх відправив, повідомляє CNN з посиланням на двох неназваних американських чиновників.
За повідомленням Wall Street Journal, у вівторок були проведені пуски ракет ATACMS, або армійських тактичних ракетних систем, що стало їхнім першим застосуванням у війні росії проти України, який триває вже близько 20 місяців.
Видання Politico також повідомило про придбання й розгортання ракет, які, за його словами, були відправлені протягом останніх тижнів.
Державний департамент США заявив, що не може підтвердити ці повідомлення і переадресував питання про військові операції українському уряду.
У Києві також поки офіційно не підтвердили застосування ATACMS.
Київ неодноразово звертався до адміністрації Байдена з проханням надати АТАСМС для допомоги в атаках і руйнуванні ліній постачання, авіабаз і залізничних мереж на окупованій росією території.
Минулого місяця президент Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Вашингтон надасть Києву ракети великої дальності ATACMS, хоча Білий дім і Пентагон відмовилися від коментарів.
Де були застосовані ATACMS
Ці ракети великої дальності могли бути використані під час операції «DRAGONFLY», в ході якої ССО України успішно вразили аеродроми окупантів в Бердянську та Луганську.
Сили Спеціальних Операцій виявили на них значну кількість авіаційної та спеціальної техніки, й боєприпасів. «У результаті завдавання вогневого удару в ніч із 16 на 17 жовтня окупанти мали значні втрати», — йдеться в повідомленні ССО.
За їхніми даними, російські війська втратили:
дев’ять гелікоптерів різних модифікацій;
спеціальна техніка, яка розміщувалася на аеродромах;
пускова установка ППО;
склад боєприпасів;
пошкоджено злітні смуги аеродромів.
У ССО додали, що склад боєприпасів у Бердянську детонував до 4 ранку, а детонація в Луганську тривала до 11 ранку. Також росіяни втратили десятки загиблими та пораненими.
Проте в заяві Сил Спеціальних Операцій немає згадки, чим саме було уражено аеродроми в Бердянську та Луганську.
Фотодокази застосування ATACMS від Z-каналів
Підтвердження, що ЗСУ завдали удару саме ракетою ATACMS з’явилося разом з фото, які почали публікувати пропагандистські російські пабліки.
Спершу з’явилося фото уламків «касети» — суббоєприпасу M74, який використовується в ATACMS. А згодом російські «військкори» опублікували фото, які остаточно розвіюють сумніви у використанні «товстої ракети» — на них видно двигун ракети.
Як пише видання Defense Express, — це ракета M39, яка має дальність до 165 км та несе 950 елементів M74. Конкретна ця ракета була вироблена у листопаді 1996 року.
Що таке ATACMS
ATACMS розшифровується як Army Tactical Missile System. Це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Залежно від модифікації він вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів.
Це клас ракет «земля-земля», тобто запускаються із землі та вражають наземні цілі. Запускати ракети ATACMS призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які вже давно є в Україні. Проте раніше ЗСУ могли вражати з них лише на відстань 70-80 кілометрів.
У 2021 році вартість ракет М57 для армії США складала $1,7 млн, а модернізованих до версії М57Е1 М39 — $1,3 млн. Вартість немодернізованих касетних М39 та М39А1 оцінюється у близько $1 млн.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі