💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
14 листопада 2024, 15:27
2024-11-14
Україна запускає кібертренінговий сервіс, який імітуватиме дії хакерів Gamaredon і Sandworm. Хто і для чого зможе ним користуватися
Американська компанія Cyber Ranges спільно з Держспецзвʼязку та CERT-UA запускають кібертренінговий сервіс Tryzub, який можна буде використовувати для навчання протидії ворожим хакерам.
Про це на своєму тг-каналі повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Інші країни вивчатимуть досвід України в боротьбі з кібератаками на платформі Tryzub. Уряди, безпекові та військові організації інших країн навчатимуться протидіяти кібератакам на українському досвіді», — зазначив урядовець.
За інформацією Федорова, платформа імітуватиме реальні кібератаки на критичну інфраструктуру, але в безпечному середовищі.
Зокрема, сервіс відтворюватиме дії великих хакерських груп Gamaredon і Sandworm, які організовували операції в Україні.
Таким чином, сервіс, як анонсують, зможуть використовувати для навчання військові підрозділи, урядові та правоохоронні органи й оператори критичних мереж по всьому світу.
Крім того, планується, що частину доходу від тренінгів команда Tryzub передасть UNITED24 на підтримку України.
За даними Держспецзвʼязку, одне з найбільш активних і дієздатних ворожих хакерських угрупувань, російський Gamaredon (UAC-0010, Armageddon) долучилось до 11 інцидентів критичного або високого рівня тяжкості. Але, як повідомляють експерти, їх активність збільшилась.
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».