😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоЗброя
18 лютого 2025, 10:02
2025-02-18
«Уже потроху нищать москаликів». Оборонне підприємство «Українська бронетехніка» створило FPV-дрон з 60 мм боєприпасом
Підприємство оборонно-промислового комплексу «Українська бронетехніка», яке спеціалізується на виробництві техніки, зокрема, бронеавтомобілів, автомобілів швидкої медичної допомоги та мінометів, розпочало освоювати сферу виробництва БпЛА. В чому особливість їхнього дрона.
Підприємство оборонно-промислового комплексу «Українська бронетехніка», яке спеціалізується на виробництві техніки, зокрема, бронеавтомобілів, автомобілів швидкої медичної допомоги та мінометів, розпочало освоювати сферу виробництва БпЛА. В чому особливість їхнього дрона.
Про це розповів СЕО компанії Владислав Бельбас в інтерв’ю «Forbes Україна».
За його словами, наразі компанія постачає 20–30% бронемашин до ЗСУ, і за підсумками 2024 року очікує зростання виторгу більш ніж на 50%, порівняно з 2023. В матеріалі відзначається, що за час повномасштабної війни з росією, виторг «Української бронетехніки» зріс зі 103 млн грн у 2021 році до 48 млрд грн у 2024-му.
Бельбас також розповів, що компанія заходить на ринок виробництва БпЛА.
«Розробили FPV-дрон із боєприпасом 60 мм. Працюємо над цим разом з Силами безпілотних систем ЗСУ. Вже потроху нищать москаликів. Зараз проходять випробування Міноборони», — сказав CEO «Української бронетехніки».
Він зазначив, що конкурентною перевагою цього дрона є сам боєприпас.
«Корпус 60-мм міни, яка зараз менше використовується на фронті, використовуємо як корпус FPV-шки. Для такого боєприпасу не потрібні дефіцитні підривники — просто прикрутили мотори, крильця та акумулятор, і легко масштабувати в мільйони одиниць», — пояснив Владислав Бельбас.
За його словами, це унікальне рішення, що дозволяє використовувати стандартні мінометні боєприпаси. Він додав, що для компанії важливо інтегрувати цей дрон в комплексну систему, яка охоплює артилерію, засоби зв’язку, системи управління.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)