🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоВійна
9 жовтня 2023, 14:53
2023-10-09
Соцмережі та блогери. Які ресурси використовує українська молодь для боротьби зі стресом і тривогою
Згідно з опитуванням ЮНІСЕФ U-Report, 51% молоді відповіли, що час від часу або рідко відчували непереборну тривожність. 21% зазначили — дуже часто за останні тижні відчувають сильну тривогу. А 18% почувають себе добре й не перебувають у психологічному тиску.
Згідно з опитуванням ЮНІСЕФ U-Report, 51% молоді відповіли, що час від часу або рідко відчували непереборну тривожність. 21% зазначили — дуже часто за останні тижні відчувають сильну тривогу. А 18% почувають себе добре й не перебувають у психологічному тиску.
На тему стресу та втоми молоді комфортніше говорити з друзями — 50%. Стільки ж респондентів хотіли б поговорити про свій стан із психологом чи консультантом. 30% говорять про це з рідними.
А також 62% молоді зазначили, що протягом останніх тижнів стикалися з психологічним тиском чи емоційним пригніченням.
На питання, як часто звертаються по психологічну допомогу, перебуваючи у пригніченому стані, 55% відповіли, що ніколи не звертаються по допомогу. 32% звертаються по неї, але рідко. 11% респондентів шукають допомоги часто або постійно.
50% респондентів шукають відповіді на запитання про самопочуття та психічне здоровʼя в інтернеті — на відповідних сайтах, у соцмережах. 15% використовують програми безоплатної психологічної підтримки. 9% дослухаються до порад блогерів із теми. 38% зізнались, що не використовують ніяких ресурсів.
В Україні запустили застосунок психологічної підтримки для ветеранів «БАЗА». Тут є трекер настрою, кризова кнопка та можливість записувати свої думки та стани
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Менше стресу, більше раціо. Нейробіолог у війську розробив курс, що допоможе захисникам тримати голови холодними: як це працює
Бойовий стрес, страх на полі бою — це звичні супутники військового під час бойового завдання. До того ж чимало чинників впливають на поведінку й у вільний час, що може призвести до непорозумінь. Кандидат біологічних наук, поведінковий експерт Віктор Комаренко навряд чи думав, що стане воєнним психологом, але зараз, перебуваючи в лавах полку Сил Спецоперацій, учений дослідив проблеми, що виникають у бійців і командирів, і створив курс для військових. Про що йдеться — в інтерв’ю dev.ua.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі