«Помітили, що ШІ порушив ваші права? Надішліть скаргу та захистіть себе та свої дані», — закликають на сайті Центру демократії та верховенства права.
Окрім цієї організації та Мінцифри, над реалізацією ініціативи Trusted Flaggers працюють «Лабораторія цифрової безпеки» та Центр Дністрянського.
Громадські організації зазначають, що такі скарги працюють за наступним принципом:
користувач виявляє ймовірне порушення на платформі Google та подає скаргу;
скарга потрапляє до консолідованого реєстру та спочатку перевіряється довіреними організаціями на предмет її обґрунтованості;
після досягнення певної кількості скарг або закінчення встановленого терміну, громадські організації надсилають колективні скарги до Google;
Google розглядає скарги та приймає рішення щодо усунення порушення відповідно до своїх правил і процедур, після чого повідомляє про результати.
При цьому скарга має подаватися через звичайну Google-форму, яка, за уточненою Мінцифри інформацією, буде доступна для користувачів у четвер, 21 листопада.
На сайті ЦЕДЕМ запевняють, що відповідні звіти з результатами будуть публікуватися на сайтах Мінцифри та перерахованих громадських організацій.
Раніше ми писали про те, що керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко скаржився на те, що Google maps викладає на оновлених знімках локації з українськими військовими системами.
У свою чергу, компанія Google прибрала з карт супутникові знімки, які показували локації українських військових систем. Також техногігант запевнив, що такого більше не повториться.