
Марка Соколовського, громадянина України, звинувачують у крадіжці даних та заробітку у цьому виді діяльності. Йому загрожує ув’язнення, повідомляє видання arstechnica.com, повідомлення якого побачив «Фокус».
Що інкримінують
Прокуратура штату Техас (США) заявила, що Соколовський причетний до створення шкідливого програмного забезпечення Raccoon, що дозволяє красти конфіденційну інформацію в інтернеті.
Хто користувався
Скористатися софтом міг будь-хто, заплативши українцю $200 на місяць у криптовалюті. За ці гроші Марк допомагав із встановленням ПЗ, посилав оновлення, загалом, забезпечував техпідтримку. Програма була здатна вкрасти дані різного роду: паролі від електронної пошти та банківських рахунків, кредитних карток, криптовалютних гаманців тощо. Написане на C++ шкідливе програмне забезпечення також могло робити скріншоти. Плюсом Raccoon було і те, що після отримання інформації програмне забезпечення видаляло всі свої сліди з комп’ютера жертви.
Спроби впіймати
З 2019 року слідчі та агенти ФБР намагалися впіймати хакера, збираючи докази проти нього. Вони встановили, що жертвами малварки стали 2 млн людей. У прокуратурі зазначили, що 50 млн облікових даних вже відновлено. Користувачі зі США можуть дізнатися, чи стали вони жертвами зловмисників, зайшовши на спеціальний сайт, створений ФБР, — raccoon.ic3.gov.
Звинувачення у змові
Українського хакера, нарешті, звинуватили у змові з метою скоєння комп’ютерного шахрайства, у змові з метою шахрайства з використанням електронних засобів зв’язку, у змові з метою відмивання грошей та у крадіжці особистих даних за обтяжливих обставин. Якщо прокурори доведуть провину Марка з усіх пунктів, він ризикує сісти у в’язницю на 20 років, пише ЗМІ.

