🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоЗброя
3 квітня 2025, 14:15
2025-04-03
Ужгородські інженери розробили дрон-бомбер «Горгона» на цифровому керуванні, який здатний нести до 5 кг вибухівки
Четверо інженерів-волонтерів з Ужгорода за 15 місяців зробили 700 різних дронів, кошти на які збирають усім містом у супермаркетах, школах і на ярмарках. Учора команда проєкту з виготовлення безпілотників «Рій» представила свою нову модель — «Горгону».
Четверо інженерів-волонтерів з Ужгорода за 15 місяців зробили 700 різних дронів, кошти на які збирають усім містом у супермаркетах, школах і на ярмарках. Учора команда проєкту з виготовлення безпілотників «Рій» представила свою нову модель — «Горгону».
Усі інженери команди «Рій», які працюють на волонтерських засадах, мають спеціальну вищу освіту.
«Ми почали із 7-дюймових камікадзе, потім узялися за 8- та 10-дюймові. Згодом перейшли на моделі багаторазового використання й далі вже виготовляли 13-дюймові бомбери. А тепер презентуємо наш перший 15-дюймовий дрон», — розповів керівник проєкту«Рій» Володимир Суран в інтерв’ю «Укрінформ».
Керівник проєкту«Рій» Володимир Суран. Джерело: «Укрінформ».
Ужгородські інженери з групи «Рій» дають імена майже всім своїм моделям дронів: «Примара», «Пергач» — це такий особливий вид кажанів, команда так назвала 13-дюймовий бомбер, «Каракурт» — бомбер на оптоволокні, який боляче жалить ворога.
Новий бомбер «Горгона» — це 15-дюймовий бомбер із двома скидами. Має потужну батарею та цифрову камеру. Може здійснювати польоти на значну відстань, із двома скидами по 2 кг. Тобто це потужний дрон, який може скинути до 5 кг вибухівки та повернутися.
Він здатен руйнувати ворожі бліндажі, бити по місцях скупчення живої сили та техніки, уражати великі цілі з важкого озброєння.
Під «Горгону» інженери розробляли спеціальні програми керування.
Джерело: «Укрінформ»
Ужгородська команда співпрацює з військовими напряму, які переважно із Закарпаття.
«Це 68 єгерська, підрозділи 128-ї, 33 бригада, яка створювалася на Закарпатті, 101 Закарпатська бригада ТрО, 63 бригада, де є підрозділи БПЛА з пілотами-закарпатцями. Для нас така співпраця дуже цінна, бо є постійні фахові фідбеки. Ми можемо закоплектувати дрони чітко під виконання їхніх тих чи інших завдань. Якщо змінюються завдання — реагуємо на це новими або ж зміненими моделями. Такий взаємозв’язок дає гарні віддачу й результат, і наш ресурс залучений із максимальною користю, — каже Володимир Суран.
Крім того, інженери ремонтують «покладені» нашими РЕБами російські безпілотники-камікадзе.
«За цей час зробили апгрейд 100 ворожих дронів. Ми називаємо це „лагідна українізація“: російські знаряддя вбивства повертаються до них же, але вже як українська зброя», — додає керівник проєкту.
Часто, щоб зібрати один такий «українізований» дрон, доводиться використати кілька «посаджених» російських.
Запчастини для своїх «примар», «горгон» та «каракуртів» інженери закуповують завдяки роботі цілого волонтерського руху в Ужгороді.
Володимир зазначає, що також надходять донати від фізичних осіб, підприємців. Дуже багато донатять родичі військових, які загинули. На ці кошти виготовляють так звані дрони помсти, підписують їх, і вони вражають ворожі цілі.
«Те, що тепер говорять про «просілі» волонтерські збори, — не зовсім правда. Збираємо на рівні минулих місяців, люди донатять. Тут головне — не піддаватися на ворожі ІПСО про швидке закінчення війни, а працювати на Перемогу. Ми працюємо. Хлопці з фронту менше просити не стали. Запити є постійно, і ми докладатимемо зусиль, щоб їх задовільнити, — наголошує Суран.