💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
28 вересня 2023, 09:30
2023-09-28
«У маленьких містах ти все ще не можеш сказати, що робиш кунілінгус дружині». Бліц із фронтменом Latexfauna, улюбленого гурту айтівців і креативників
Український гурт Latexfauna заснований у 2015 році. Він виконує димну музику, що розслабляє, в стилі дрім-поп та славиться яскравими відеороботами. На їхні концерти значною мірою ходять представники IT та креативних індустрій. З початком повномасштабного вторгнення, хлопці активно допомагають ЗСУ. Роблять це не лише коштом благодійних концертів та постійних зборів, але й інших активностей.
Нещодавно Latexfauna випустила відвертий та провокативний кліп на пісню «Masandra», який встиг «наробити шуму» в мережі та зібрати понад 500 000 переглядів на YouTube. Йому передував запуск Onlyfans-сторінки гурту, кошти звідки йдуть на допомогу Збройним Силам. Ми зв’язалися з фронтменом Latexfauna Дмитром Зезюліним і поговорили про нюдси, рівноправність чоловіків і жінок і майбутні виступи в Європі.
— Кліп на пісню «Masandra» зібрав понад півмільйона переглядів на YouTube, «залетів» у тренди й «наробив шуму» в мережі. Хто автор такої відвертої (за мірками нашого шоубізу) ідеї й за скільки дублів була знята відеоробота?
— Ми вже втретє співпрацюємо з нашим улюбленим кліпмейкером Інді Хайтом, який і є автором ідеї на кліп «Masandra». Він мені якось зателефонував і каже, що «є ось, мовляв, така ідея для відеороботи, але лише ти на неї погодишся, тому що більше нікому я її не продам».
Я запитав, що за ідея. А він каже:
Відповідаю, що без проблем, я готовий. I’m in, I’m down. Минув певний час, ми записали трек і почали знімати кліп. Пісня була навіяна й ідеєю кліпу, і зруйнованим росіяними санаторієм «Зорі України» в Криму, і власними переживаннями. Тут є такий колаж, який спричинив написання пісні.
— Можливо така моя інформаційна бульбашка, але я бачив лише позитивні та позитивно-іронічні коментарі щодо кліпу на «Masandra». Який найжорсткіший хейт ти читав чи тобі прилітав за кліп?
— (Посміхається). Весь цей хейт «жовчний» і не конструктивний. Якщо хочете побачити нашу реакцію на хейт, ми записали спеціальне шоу «Пес та лис», яке виклали на Onlyfans-сторінці. За $10 ви можете подивитися унікальний контент від Latexfauna і, зокрема, наші конструктивні відповіді.
Зазвичай такі коментарі ідуть від «недалеких» людей. Ось читав я такий коментар: «А в следующем клипе ждем, когда она тебе прочистит дымоход». Я відразу подумав, що людина мріє, щоб їй хтось «прочистив вже той димоход» та озвучила свою «вологу мрію».
— Сама ідея для кліпу «Masandra» перевертає масове уявлення про маскулінність. Грубо кажучи, руйнує тезу, що «чоловік головний у ліжку». Ти думав про це перед зніманням кліпу і наскільки тобі близькі ідеї про рівність чоловіка і жінки в житті?
— Так, я думав про це і до кліпу, і після. Гадаю, що це дуже класний маніфест.
Я дбаю про те, щоб жінка залишилася задоволена. І вже аж потім думаю про власне задоволення. Будь-який чоловік, який хоче називатися гарним коханцем, а це всі чоловіки, мусить так себе вести. Оральна втіха — прямий до того шлях. Про це потрібно говорити і цю тему порушувати.
— «Masandra» беруть в ротацію телеканали? Чи відмовляють через відвертість?
— Ми навіть не пробували «виставляти» кліп на телеканали. Та й телеканали — це минуле століття. Інтернет «рулить». Намагатися потрапити на телеканал, щоб хтось там у лазні чи ТЦ побачив цей кліп. Не думаю, що зараз це комусь потрібно.
— Latexfauna й OnlyFans. Скільки вже зібрали на дрони для ЗСУ за допомогою нюдсів і чи всім в групі відразу «зайшла» ідея про публічні оголені фото?
— Ідея «зайшла» всім. Ну більшості точно (сміється). Скажімо прямо, ми — не «Аполлони», окрім клавішника. Але це самоіронічно, ми виклали фото такими, якими ми є. Це більше класний жарт.
Ось один із прикладів допомоги ЗСУ за допомогою OnlyFans. Більше звітів — у соцмережах гурту.
— Як змінилася, за твоїми відчуттями, публіка Latexfauna за час повномасштабної війни? Наприклад, чи менше людей ходить на виступи? Чи так само, як і раніше, ходять айтівці й креативний клас?
— У нас досить розширилася аудиторія. Якщо раніше це була «ядерна» аудиторія — айтівці, креативний клас, подільські хіпстери. То зараз на наших концертах можна зустріти людей, яким по 60 років. У нас майже завжди повні зали. У крайньому турі Європою мали два солдаути й загалом повні зали. Маємо тепер у Європі більше аудиторії. Але це не є добре, тому що це ті, хто емігрував з України через повномасштабну війну. Всередині країни аудиторії не зменшується, а подекуди й збільшується.
— Який період зараз переживає українська музика? Перші пів року повномасштабної війни було багато «шароварщини» і «гри» на патріотичних почуттях, зараз ніби це затихло.
— Зараз і справді трохи затихло. «Шароварщини» було дуже багато, вона була дуже блювотна. Траплялися і гарні речі, але дуже мало. Так завжди: талановитого — мало.
— У вас багато виступів по Україні. Після історії з інтерв’ю стендап-коміка Андрія Щегеля, артистам стало важче виїжджати за кордон. Чи скасовували ви європейські тури через нові правила Мінкульту і чи тепер ваша стратегія — тури всередині країни?
— Нам довелося скасовувати тур Європою, привести до ладу всі свої справи, щоб мати змогу виїхати. Наразі ми розробили новий тур Європою, який запланований на листопад. Це той тур, який ми скасували.
— Не знаю, чим можна здивувати після відео на «Cherkaschyna» і «Masandra». Здається, що це стеля. У тебе є нові ідеї на нові, не менш круті відеороботи?
— Сподіваюся, ми придумаємо, що робити. Обов’язково потрібно «підіймати планку». Тому що «топтатися на місці» — це не про нас. Лише вперед! Слава Україні! І розпуста проти рашизму!