🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
10 січня 2022, 08:30
2022-01-10
«4 000 працівників SoftServe «відривалися» під сценою». Інтерв'ю з Latexfauna – найпопулярнішим гуртом серед українських айтішників
Український гурт Latexfauna заснований в 2015 році. Він виконує димну і розслабляючу музику в стилі дрім-поп та славиться текстами з суржиком, про які учасників колективу запитують ледве не в кожному інтерв’ю. На їхні концерти ходять представники IT та креативних індустрій. dev.ua зв’язався з фронтменом Latexfauna Дмитром Зезюліним, аби дізнатися, яким буде новий альбом групи, чому їхню музику слухають айтішники і які пісні допоможуть повернутися до реальності після їстівних свят.
«Наша група платить зарплати людям, тому її можна назвати бізнесом»
Дмитро родом з міста Тальне, Черкаської області. Сьогодні йому 34 роки. Він закінчив Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Через певний час після навчання, хлопець зібрав своїх колишніх однокурсників, щоб почати разом грати. Так з’явилася Latexfauna, до якої сьогодні входять 5 музикантів.
Паралельно він будував кар'єру в креативній індустрії. За 6 років існування гурту, Дмитро не кинув свою основну роботу. Він — креативний копірайтер, який створює рекламні ролики для різних брендів і компаній.
Каже, що не втрачає можливості заробляти на життя різними сферами. Жартує, що це занадто «непогані гроші», щоб від них відмовлятися. Сьогодні у хлопця є пул постійних клієнтів, до яких періодично додаються нові.
Ось найвідоміший приклад роботи Зезюліна, який коштував якихось $600, але мав вірусний ефект:
Хлопець зізнається, що не планував такої популярності ролика, в якому він заспівав разом з саундпродюсером групи. Пісню котиків записали за 2 години. Каже, що це була найпопулярніша реклама компанії на той час.
Щодо групи, то сьогодні вона дозволяє платити зарплату людям, тому її можна назвати бізнесом. Кожний з учасників Latexfauna має свою частку. Окрім Дмитра, це: гітарист Ілля Случанко, басист Олександр Димань, клавішник Олександр Мильніков і барабанщик Максим Гребінь. Деякі з теперішньої п’ятірки заробляють на життя лише музикою.
Минулого літа Latexfauna їздила регіонами й виступала на різних фестивалях. Фронтмен гурту запам’ятав виступ в Черкасах, який відбувався під захід сонця, на березі Дніпра, коли всі навколо відпочивали. А з недавніх відкриттів — місто Полтава.
Той концерт фінансово вийшов групі в плюс. Щодо величини концертних майданчиків, які сьогодні збирає гурт, то все залежить від міста. За словами Зезюліна, цифри зараз наступні: Полтава та Харків — 400/500 людей, Львів і Одеса — 1000 людей, Київ — 3500/4000 людей. Хлопець додає, що через карантин зменшилась кількість виступів і людей, які їх відвідують.
«Нас запитують про аудиторію: а чого у вас всі такі самодостатні?»
Як не дивно, ядро нашої аудиторії складають люди від 30 до 60 років, каже Дмитро. Тобто люди ходять до нас на концерти ще в молодому, але вже в серйозному віці, з посмішкою розповідає вокаліст Latexfauna. Також є невеликий відсоток юних, 20–річних людей.
Наш звукорежисер, який працює з іншими артистами, каже, що у нас крута і самодостатня публіка, розповідає Дмитро. Наш герой відмічає, що в аудиторії Latexfauna вже сформовані музичні смаки. І їх не буде цікавити щось типу «моргенштернів».
Музиканти надихаються композиціями 70–х–80–х років, пояснює наш герой. Ця естетика спонукає слухачів кайфувати і відпочивати від негараздів, які іноді відбуваються в житті. Дмитро каже, що це і є аудиторія айтішників.
Крім Києва, Львів та Одеса — це наші топові міста, де Latexfauna слухають і багато людей ходять на концерти, розповідає музикант. Наприклад, ні для кого не секрет, що в Одесі дуже красиві жінки, каже хлопець. І коли вони збираються на твій виступ і разом співають пісні Latexfauna, то у це важко повірити, жартує Дмитро.
Дмитро каже, що їх також люблять і в Дніпрі, але там приходить менше людей. Група мала давати концерт в Амстердамі, але він зірвався через новий виток пандемії. Музикант вважає, що граючи англомовні пісні, ти стаєш схожим на сотні інших гуртів і втрачаєш поміж них свою індивідуальність.
«Виступаючи для SoftServe, думав, що це наш сольник»
Дмитро розповів, що Latexfauna виступає на корпоративах не рідше, ніж на звичайних концертах. Жартує, що іноді бувають випадки, коли стоять 5 людей під сценою, які сильно «топили за нас в Slack (корпоративному месенджері — ред.) і накрутили ботами, а інші просто собі відпочивають». Але такий сценарій, скоріше, виняток з правила.
Наприклад, у Львові ми якось виступали на корпоративі для IT–компанії SoftServe, згадує Зезюлін. І тоді було таке враження, що це був наш особистий сольник, на який ми зібрали 4 000 людей.
Чи інший виступ, вже для юристів. Всі присутні — молоді люди, був басейн і вид на схили Дніпра, люди рухалися і співали прямо в воді. Це дуже підходить під стиль і настрій пісень Latexfauna, додає Дмитро.
Зезюлін каже, що для олігархів чи українських можновладців його гурт ніколи не грав. Але виступав на віллі одного мільйонера, який є фанатом Latexfauna і спеціально зібрав для цього друзів. З останніх виступів в 2021–му році — на весіллі айтішника, який займається криптовалютою. Там було близько 50 людей, а наречений, знову ж таки, особистий фанат гурту.
Дмитро згадує, що один з його найкращих друзів — Антон Пець — Senior Engineer в українсько-американській компанії Grammarly, оцінка якої нещодавно сягнула $13 млрд. Наш герой розповідає, що якось записував смішне відео для працівників компанії, які також «підсіли» на творчість групи.
«На новому альбомі будуть треки, не схожі на Latexfauna»
В Одесі мені знайомі розповідають, що до української мови відносилися більш-менш добре, а от суржик взагалі не сприймали, згадує Дмитро.
Хлопець пояснює це тим, що кожне місто має свої культурні особливості. І що суржик — це стилістичний прийом, який допомагає розкрити героя і побачити його контекст. В такий момент несказане стає очевидним, це як сторітелінг, додає Зезюлін.
Фронтмену Latexfauna постійно ставлять питання щодо суржику в його текстах. Але від цієї кількості повторюваних запитань, він навчився ставитися до них зі здоровою іронією. Якось один з фанатів переклав кілька пісень гурту — Аяхуаску та Одісея — на англійську мову. Дмитро каже, що робота вийшла якісною, тому що той хлопець вивчав художній переклад поезії.
В березні 2022–го року вийде другий альбом Latexfauna. Його презентація відбудеться 29–го квітня, в столичному клубі Stereo Plaza, який вміщує 5 000 відвідувачів. Попередній лонгплей — Ajahuaska — з’явився в 2018–му році. Дмитро каже, що на новому LP будуть пісні, не схожі на те, що грає гурт.
Всього буде 10 треків. Три з них виходили раніше: це «Касатка», «Баунті» і «Арктика». Фітів на новому лонгплеї не буде. Але Зезюлін обіцяє водночас серйозну і образну лірику. Наприклад, пісню про одну з улюблених комп’ютерних ігор дитинства, про корінних американців — ковбоїв та індіанців чи про інтим чоловіка і жінки біля вогнища та їхнє подальше прощання.
Останні 1,5 роки Дмитро почав вдосконалювати вокал, відвідуючи репетитора. Пояснює, що гурт професійно зростає і йому потрібно не відставати: «пацани грають добре, а я що?»
Ось як Latexfauna звучить в акустиці:
«Широко побутує думка, що Женя з Курган & Agregat — геній, я не схильний її спростовувати»
Якось Дмитро зробив фото в селі і пожартував, що тепер запише спільну пісню з харківським гуртом Курган & Agregat, які іронічно називають себе «селюками». Він не очікував, але люди почали активно «бомбити» в коментарях: «клас», «нарешті», «давай».
Хлопець написав одному з учасників Кургана, але на той момент група була зайнята записом нового альбому. Через деякий час музиканти повернулися до розмови і ось що з цього вийшло:
Крім цього, соліст Latexfauna радить улюблених виконавців, музика яких допомогла б повернутися до життя після «застільної коми».
Розповідає, що не дуже цікавиться репом, тому що в ньому мало музики і настрою. Проте є виняток. Його своєю лірикою і музичним супрводом підкорила британка Кейт Темпест:
Також Дмитру подобається творчість Михайла Клименка і його дружини Саші Норової з гурту ADAM. Він страшно недооцінений, а пише круті тексти і музику, каже Зезюлін:
Ще один український виконавець з класними текстами і власним, упізнаваним стилем, це гурт Blooms Corda і його засновник Данило Галико:
Також Дмитро відмічає останній альбом британського гурту Jungle, який відомий не лише своєю музикою, а і танцювальними кліпами. Ось один з його синглів:
І супернедооцінений арт–рок гурт Wild Beasts, який перестав існувати в 2018–му році. Наш герой припускає, що одна з можливих причин розпаду групи полягає в тому, що вони не досягли того успіху, на яких заслуговували:
Чи останній альбом австралійця Чета Фейкера, який спочатку зовсім «не зайшов». Але повернувшись до нього через певний час, Дмитро зрозумів, що це крута платівка, зі своїм «ламповим» саундом:
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».