💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоВійна
24 жовтня 2024, 13:04
2024-10-24
У Силах оборони працюють над створенням нового роду військ — Кіберсили: на якій стадії перебуває проєкт
У травні 2024 року законопроєкт «Про Кіберсили Збройних Сил України» був на стадії погодження в Міноборони та Силах Оборони. Тоді секретарка Національного координаційного центру кібербезпеки Наталії Ткачук зазначила, що крім профільного закону, потрібно розробити Концепцію створення нової структури. Що вже зроблено в цьому напрямі, розповіли у Генеральному штабі ЗСУ.
Наразі кібербезпекою в Україні займаються такі державні органи, як урядова команда з реагування CERT-UA, що належить до Держспецзв’язку, і Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО (НКЦК).
«Створення Кіберсил, як окремого роду сил, дасть змогу значно посилити спроможності українського війська, забезпечить ефективне планування та реалізацію повного спектра завдань у кіберпросторі, що, на рівні із суходолом, морем, повітрям і космосом, визнаний окремим операційним доменом», — зазначили у Генштабі.
Раніше dev.ua розповідав про функції нового роду військ і з чого складатимуться Кіберсили ЗСУ. Також для укомплектування штату застосують комбінований підхід — як переведення фахівців з інших частин і підрозділів ЗСУ, так і мобілізацію осіб, охочих проходити службу в Кіберсилах, які мають відповідні досвід і знання.
Наразі представники Сил оборони України та народні депутати провели робочу зустріч, під час якої обговорили проєкт Концепції створення Кіберсил, про необхідність якого зауважила Наталія Ткачук.
В основних положеннях проєкту Концепції враховується досвід створення та функціонування кібервійськ провідних країн світу, а також досвід застосування ЗСУ й інших складників Сил оборони України в кіберпросторі в ході великої війни.
Крім того, учасники групи визначили основні завдання та функції Кіберсил відповідно до розподілу повноважень між складниками сектору безпеки й оборони щодо дій у кіберпросторі.
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.