В Україні легалізували криптовалюту та віртуальні активи
Верховна Рада прийняла в другому читанні закон № 3637 «Про віртуальні активи».
Верховна Рада прийняла в другому читанні закон № 3637 «Про віртуальні активи».
Верховна Рада прийняла в другому читанні закон № 3637 «Про віртуальні активи».
Закон легалізує в Україні криптовалюту. За нього проголосувало 276 народних депутатів:
«Загальна капіталізація криптоіндустрії перевищила $2 трлн. Вражаючий оборот, як для сектора економіки, який існує менше ніж 10 років», — написав у своєму Telegram-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Ми створюємо топову юрисдикцію, де у криптокомпаній будуть прозорі умови взаємовідносин з державою, зручна робота з регулятором і вигідне оподаткування, додав міністр.
В Україні щоденні оберти віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але все це знаходиться в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну.
«З жодної операції по віртуальним активам не платяться податки. Але завдяки закону це врегулюється. Будуть створені вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Бюджету отримувати податки, а підприємцям відчувати себе захищеними», — написав чиновник.
Всього кілька країн у світі легалізували криптоактиви — Німеччина, Люксембург, Сінгапур. Україна буде однією з них, підсумував Федоров.
Цей Закон регулює правовідносини, що виникають у зв’язку з оборотом віртуальних активів в Україні, визначає права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері обороту віртуальних активів.
1. Визначення термінів, таких як: «віртуальний актив», «гаманець віртуального активу», «забезпечення віртуального активу», «ключ віртуального активу», «постачальники послуг», «ринок» і т. д. Всього 12 визначень.
2. Регулятором ринку виступить Мінцифра. При цьому в окремих випадках вона розділить повноваження з НБУ і Національною комісією з цінних паперів.
3. Учасники мають право на судовий захист прав віртуальних активів.
4. В Україні можуть легально працювати міжнародні біржі з торгами віртуальними активами. Але для цього вони мають пройти держреєстрацію і подавати звіти про свою діяльність.
5. Створення нового регулятора — Національної служби з регулювання обігу віртуальних активів — НСВА. Вона буде видавати дозвіл на роботу в Україні.