💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олексій ДзюбаІсторії
22 лютого 2024, 14:14
2024-02-22
В Україні працює платформа ENGin, де можна безплатно покращити англійську у спілкуванні з native speakers. Рекрутерка EvoTalents розповіла нам, як проходять її заняття
Програма ENGin об'єднує молодих українців із волонтерами з різних країн світу, що вільно говорять англійською для розмовної практики онлайн 1 на 1. Для цього потрібно присвячувати програмі 1 годину на тиждень протягом мінімум 3 місяців (загалом програма триває до одного року). Учасниками програми можуть бути українці 9–35 років, які живуть в Україні або нещодавно виїхали з країни через війну. Також потрібно базове володіння англійською мовою, достатнє для мінімального підтримання розмови й розуміння співрозмовника.
Ми зв’язалися з Анастасією Підлісною, Talent Sourcer рекрутингової агенції EvoTalents, яка займається англійською за програмою ENGin, і запитали, яким є процес навчання зсередини.
«Понад три місяці раз на тиждень маю дзвінок із військовим у відставці (США). А ще він пілот. Подався на програму, тому що в контексті війни. Це цікавий досвід навіть не просто, щоб покращити англійську, а почути про суспільство, культуру, традиції — від людини, що живе там. І від людини, що воювала», — написала Анастасія в LinkedIn.
З ким будете спілкуватись — справа випадку й удачі. Основна вимога: волонтер знає англійську. Є теми табу, але є і програма — якщо не знаєте про що поспілкуватись. Програма розрахована для всіх рівнів. Ви реєструєтесь, проходите декілька етапів та вам підбирають волонтера за інтересами й рівнем. І так, це безплатно.
Як виглядає курс зсередини
В коментарі dev.ua Анастасія розповіла, що про програму дізналась від кандидатки, яка була на співбесіді у колеги. «У нас несильно поширена практика саме волонтерських освітніх програм. Тому що є і Telegram-канали, які розповідають про англійську і навіть просто якщо „загуглити“ можна знайти досить багато цікавого», — каже співрозмовниця.
Імʼя пілота дівчина не називає з питань конфіденційності. «Загалом ми з ним обговорюємо багато тем, в тому числі війну в Україні. Я надіслала йому пабліки іноземною мовою і він читає про наші новини. Також ми обговорювали різні традиції, коли були свята. Внаслідок того, що він воював, краще розуміє з чим доводиться стикатись українцям. Загалом він підтримує Україну», — пояснює фахівчиня. Щодо навчання, то, за словами Анастасії, іноді воно проходить за програмою, а іноді йде обговорення актуальних тем, особливо якщо це день обстрілів.
Спікера визначає платформа. Ти заповнюєш анкету і тест на англійську, після цього отримуєш напарника для практики мови. Загалом спікера можна змінити, але це ціла окрема процедура, тому таких випадків мало. Суть платформи — це саме навчання.
Загалом заняття відбуваються раз на тиждень. «Можете з волонтером домовитись і більше, але все залежить звідки він і чи вдасться підлаштувати графіки. У мене із США, тому коли у мене ніч, там день», — каже Анастасія.
Після 3-х місяців навчання, його можна продовжити за згодою волонтера. Є платформа, на якій фіксуються пройдені заняття. «Наскільки я знаю, звітності не потрібно, але якщо з тобою певний час не можна вийти на звʼязок, то можуть припинити співпрацю», — додає співрозмовниця.