"Віасат Україна" (канали Viasat) продали британському менеджменту групи. Чи залишився російський слід
У компанії «Віасат Україна» змінився власник. У розпорядженні dev.ua потрапив лист британської компанії Viasat World до українських партнерів.
У компанії «Віасат Україна» змінився власник. У розпорядженні dev.ua потрапив лист британської компанії Viasat World до українських партнерів.
У компанії «Віасат Україна» змінився власник. У розпорядженні dev.ua потрапив лист британської компанії Viasat World до українських партнерів.
У цьому листі написано, що після «ряду юридичних, регулятивних та логістичних затримок» 16 березня 2023 р. компанії Viasat World Limited та Sabiero Holdings Limited підписали угоду купівлі-продажу акцій. Цією угодою було погоджено, що всі акції Sabiero у Viasat Україна передаються Viasat World.
Нагадаємо, ТОВ «Віасат Україна» займається локальним розповсюдженням телеканалів Viasat World в Україні з 2008 року. Це канали, які ви точно бачили по ТБ: VIP Premiere, VIP Megahit, VIP Comedy, Viasat History, TV1000 East, TV1000 Action East, TV1000 World Kino, Viasat Explore CEE, Viasat History, Viasat Nature CEE, Epic Drama CEE.
Ці канали російськомовні.
Донедавна Sabiero володіла 99% української компанії. Viasat World — 1%.
Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії!
Viasat World — це британська компанія, зареєстрована в Англії та Уельсі.
Ми постійно знаходимося та зареєстровані у Великій Британії з моменту заснування у 1995 році. Крім того, наш менеджмент і більшість наших співробітників знаходяться та працюють у Великій Британії. Відповідно всі світові канали Viasat ліцензовані та регулюються у Сполученому Королівстві», — йдеться у листі українським партнерам.
З листопада 2022 року, як йдеться у листі, кінцевими власниками Viasat World є команда менеджменту (розташована у Лондоні, Великобританія). Це СЕО компанії Benjamin Groocock (34%), а також Reuben Wheeler (33%) та Karin Heijink (33%).
Як з’ясувала раніше Нацрада з питань телебачення, з 23.10.2015 по 28.07.2022 директором компанії Viasat World Limited був Дмитро Бабурін, громадянин російської федерації, з адресою для листування в Москві. І взагалі, за даними Нацради, Viasat World був дочірньою компанією тієї ж Sabiero, перед тим як вона дісталася менеджменту. ТБ регулятор також виявив у звіті Viasat World за 2021 кредитування від «Альфа-Банку».
Як повідомила Нацрада, згідно з річним фінансовим звітом, поданим Sabiero Holdings Limited органам влади Кіпру 22.07.2021, акціонерами Sabiero Holdings Limited є низка фізичних осіб (резидентів РФ та інших країн), а також юридична особа — Baring Vostok Fund V Nominees Limited (Гернс) і ряд громадян РФ, зокрема Олексій Кроль (Alekxey Krol).
Ця людина відома тим, що вона є генеральним директором ТОВ «Сінерджі» (Москва, РФ). А «Сінерджі» у свою чергу володіє часткою 99,109% ТОВ «Віасат Холдинг» (москва, РФ), генеральним директором якого також є Олексій Кроль.
Самої ж «Сінерджі» донедавна (до 17.03.2023) володіла «АТ «Національна медіа-група» (НМГ). Їй належало 80% компанії. Нацрада нагадує, що до НХГ було застосовано санкції. Також санкції застосовано до Алини Кабаєвої, яка, за інформацією регулятора, «причетна до діяльності НМГ». Днями НМГ оголосила, що припинила співпрацю з Viasat.
У Нацраді вважають, що очолюване Олексієм Кролем ТОВ «Сінерджі» виконує функції холдингової компанії, яка володіє корпоративними правами групи російських юридичних осіб Viasat (мовлення каналів групи Viasat та онлайн-платформи VIJU на території Росії).
Як повідомляв Нацрада, Viasat World Limited отримує російські доходи від роялті — від зв’язаних сторін у Росії за поширення каналів Viasat World.
«Компанія має значні джерела доходу (47% від загального доходу), отримані в Росії», — писав регулятор.
При цьому у листі Viasat стверджується, що жоден із каналів Viasat World не транслюється та не ретранслюється до РФ.
«Раніше Viasat World надавав певні технічні послуги та інтелектуальну власність (програмний контент, торгові марки (включаючи однакові або схожі бренди каналів з Viasat World Channels)) ряду телевізійних послуг, доступних у Росії, і до 2022 отримував від цього значні доходи). Однак усі ці домовленості припинені, і Viasat World більше не надає жодних послуг на цій території та не отримує з неї доходів (і не робив цього з липня 2022 року)», — йдеться у листі.
Якщо промоніторити російську пресу, можна побачити, що канали Viasat в Росії продовжують транслюватися. Але з березня цього року — під новим брендом viju. Тобто якщо раніше канал називався TV 1000, то зараз viju TV 1000.
Канали Віасат під новим логотипом viju доступні на ОТТ-платформі Wink.ru, яку нещодавно створили у партнерстві Ростелеком та сама НМГ.
«Ми продовжуємо підтримувати Україну та український народ у ці неймовірно важкі та невизначені часи. Як вам відомо, після вторгнення Росії у лютому 2022 р. протягом минулого року ми надавали значну комерційну та економічну підтримку нашим давнім діловим партнерам, щоб допомогти їм продовжувати працювати (і мати можливість надавати якісне програмування) контент передплатникам) у неймовірно складних умовах. Така підтримка спричинила значні фінансові витрати для нашого власного бізнесу (витратна частина якого не зменшилася)», — йдеться у листі Viasat World українським партнерам.
Нагадаємо, деякі українські провайдери відмовилися відключати зі своїх мереж телеканали Viasat, як того вимагає Нацрада. Телевізор-регулятор вважає, що гурт Viasat співпрацює з країною-агресором.
P.S. СЕО «Віасат Україна» Андрій Буренок підтвердив факт угоди з Viasat World:
«Наразі Віасат Україна належить Viasat World на 100%, на цій неділі мають також наші юристы внести зміни до державного реестру, але компанія на 100% належить британській компанії».
— А щодо каналів, які транслюються в росії? У них там в березні відбувся невеликий ребрендинг. І канал TV 1000, наприклад, став називатися viju TV 1000. Контент однаковий. Тобто, вони контент вкрали чи їм його продали таки?
— Не можу нічого сказати про них, бо ні Віасат Україна ні Viasat World жодного відношення до бізнесу там не мають. Думаю, що вони як і ми покупають те, що доступне на ринку, але ми взагалі не маємо до них відношення.
— А щодо російської мови каналів. Ви їх збираєтеся адаптувати під український ринок?
— Це питання в роботі вже не перший рік і, звичайно, ми реалізуємо йогоВвод
— У цьому році?:)
— В житті все можливо. Побачимо як вийде.