💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаВійна
15 червня 2023, 14:39
2023-06-15
«Від 8000 гривень за навчання одного оператора». В Україні стартував другий етап проєкту «Армія дронів»
Ми побували на військовому полігоні, де міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про новий етап державної програми з підготовки військових для ведення технологічної війни. Розповідаємо головне.
— Ціль нового етапу — навчити 10 000 пілотів. Міністр сподівається досягнути її за пів року, тобто у два рази швидше, ніж це було на першому етапі. Нагадаємо, що проєкт «Армія дронів» стартував у серпні 2022-го року. До справи приєдналися 26 шкіл. Ініціатива працює за принципом «гранти ходять за людьми».
— Головна відмінність другого етапу в порівнянні з першим полягає в тому, що якщо до цього держава переважно навчала на коптерах розвідувального класу та сплачувала по кілька тисяч гривень за кожного пілота, то зараз ця сума збільшується у 2 рази для кожної школи, яка навчає пілотів. Також відкриваються нові категорії дронів.
— Держава платитиме 8000 гривень за кожного оператора FPV-дрона (First Person View, дрон, яким керує оператор, керуючись картинкою — ред.) «Ця категорія вкрай важлива. Це і можливість вражати техніку, і працювати по ворожих окопах», — сказав Михайло Федоров.
— Щодо нових категорій, то тепер в «Армії дронів» навчатимуть пілотів БПЛА літакового типу: як розвідувальні, так і бомбери. Зараз вони активно використовуються ударними ротами, додав міністр. Тут держава готова сплачувати 10 000 гривень за одного пілота.
— «Армія дронів» не використовує державні кошти, а залучає кошти приватних донорів. Планується, що розвиток БПЛА має бути не лише у виробництві, але і в навчанні та популяризації цієї технології. Це має бути частина освітньої програми України.
— Щодо виробництва дронів, то сьогодні щотижня відбувається контрактування українських виробників на сотні, а іноді тисячі БПЛА для того, щоб вони забезпечували Сили оборони дронами. У межах програми United24 було законтрактовано близько 4000 БПЛА на більше, ніж 4 млрд грн. Це без врахування державних контрактів, які розпочалися з квітня. Це потрібно, щоб не розкривати спроможності України, інформація буде з’являтися вже постфактум. У травні 2023-го «Армія дронів» укомплектувала 8 нових ударних рот БПЛА.
— Зараз відбувається процес масштабування виробництва БПЛА в Україні. З грудня працює Координаційна рада, яку очолив Михайло Федоров: вона зібрала 80 виробників БПЛА, щоб усунути для них перешкоди у виробництві та запитала Сили оборони про потребу в типах і кількості безпілотників. Після цього збільшили фінансування цього напрямі та прибрали ряд «блокерів» для виробників.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі