Школи пілотів для безпілотників. Де в Україні навчають воїнів для «Армії дронів»
Голова Мінцифри Михайло Федоров під час анонсу початку навчання «Армії дронів» у школі «Дронаріум» зазначив, що військові відпрацюють справжні польотні завдання, навички маскування, розроблення тактики, керування дронами й інші завдання, які виконуватимуть на фронті.
Раніше ми обирали п’ять місць, де ще українські військові та цивільні зможуть навчитися керувати БПЛА. Цього разу до цього переліку додаються ще два заклади.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected]
Голова Мінцифри Михайло Федоров під час анонсу початку навчання «Армії дронів» у школі «Дронаріум» зазначив, що військові відпрацюють справжні польотні завдання, навички маскування, розроблення тактики, керування дронами й інші завдання, які виконуватимуть на фронті.
Раніше ми обирали п’ять місць, де ще українські військові та цивільні зможуть навчитися керувати БПЛА. Цього разу до цього переліку додаються ще два заклади.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected]
Про «Армію дронів»
Про створення цього проєкту за участю Генштабу ЗСУ та національної платформи для підтримки України UNITED24 міністр повідомив 1 липня.
Проєкт розрахований не тільки на закупівлю дронів, а і їхній ремонт, заміну та навчання пілотів.
5 липня на «Армію дронів» уже було зібрано 200 млн грн. До ініціативи долучилися українські бізнесмени та компанії. Крім того, власні дрони на підтримку ЗСУ відправляють звичайні українці.
Докладніше про проєкт, а також про те, що зараз відбувається з виробництвом дронів в Україні, ми писали тут.
Далі про школи, які навчають операторів керування безпілотними апаратами.
КРУК
Фото ЦПО «КРУК»
Український мандрівник Антон Фролов разом із партнером Віктором Тараном заснували Центр підготовки операторів БПЛА «КРУК».
Тут безоплатно навчають по 20 операторів БПЛА щотижня серед українських військових і вже запустили програму для цивільних громадян. Вона вже потребує оплати.
Більше подробиць про них ми писали тут. Посилання на ресурси центру тут.
Дронаріум
Фото школа «Дронаріум»
У межах проєкту «Дронаріум» прокачує навички операторів дронів у Києві для 29 студентів і Львові для 32 студенти. І це лише початок, бо на першому етапі були домовленості про навчання 150 захисників України професійно керувати дронами.
Узагалі, представництва школи є в багатьох обласних центрах.
Як пишуть на сайті, «Дронаріум» починався як аерознімання, але тепер фахівці вирішують комплексні завдання за допомогою коптерів у багатьох сферах: реклама, журналістика, безпека, виробництво, екологія, сільське господарство, археологія, геологія, ну і звісно, застосовується у військових цілях.
Військова школа «Боривітер» займається навчанням азів керування дронами в умовах війни з основним навчальним центром у Києві. Є і мобільні групи, які їздять навчати людей Україною.
У школі пропонують безоплатні курси з аеророзвідки й основ військового зв’язку для військовослужбовців.
А також є курс для цивільних із підготовки інструкторів керування цивільними БПЛА. Участь у ньому передбачає подальшу залученість у підготовці військовослужбовців у Києві та/або інших містах протягом щонайменше наступних трьох місяців. У такому випадку курс також є безоплатним.
Академія навчає професійних пілотів FPV дрона в Україні та дає курс авіамоделювання.
Крім того, у межах курсу студенти проходять технічне обслуговування та ремонт дронів. Тут показують усю анатомію дронів: архітектура квадрокоптера, електронні системи квадрокоптера, ПО для квадрокоптерів, налаштування апаратури та дрона.
Вартість тритижневого курсу — 12 000 грн у групі або 1000 грн/год в індивідуальному форматі.
У школі навчають професійних пілотів для будь-якого цільового використанняБПЛА, а саме:
аеро-, фото-, відеознімання (аеророзвідка), використання дронів у сільському господарстві (агродрони), технічні інспекції важкодоступних або надвисоких і небезпечних промислових об’єктів, у службах надзвичайних ситуацій — пошук і виявлення місцеперебування потерпілих від стихійних подій.
Додатково надаються знання щодо використання цивільних дронів у випадках бойових дій від інструктора з особистим бойовим досвідом.
Тривалість навчання складає приблизно 16 лекцій — по годині кожна, що включає теорію та практику на одному з приватних літовищ у Київської області.
Ціна навчання:
7500 грн за повний курс;
850 грн за скорочений — дві години теорії та самостійна практика, але за заборони літати в умовах війни, зараз ця опція не використовується;
ціна за домовленістю в разі приватного навчання.
Навчання проводять у Києві, але можлива організація та проведення курсів в іншому місті, під час наборів до груп.
Особливості курсу — надаються деякі знання з реального досвіду інструктора, а саме 950 годин пілотування квадрокоптерів у шести країнах світу, досвід професійного кінооператора — випускника European Film Academy, інженера-електронщика, бійця ЗСУ.
Після закінчення курсу всім учням надається сертифікат.
Школа пілотів заснована в Західній Україні в перший місяць війни. Протягом трьох місяців працювала на волонтерських засадах, за допомогою місцевих айтівців вдалося забезпечити базову компенсацію інструкторів.
Навчання проходить постійно, уже випущено понад 80 пілотів.
Зараз Digital Sky спеціалізується на навчанні військових, що працюють на нулі. Навчання проводиться в невеликих групах з акцентом на якісній підготовці, практиці та польотах, а не на кількості курсантів. Теорія також зведена до мінімуму.
Курси навчання:
базовий — надає пілоту навички, які допоможуть вижити та водночас отримати результат;
курс advanced — для пілотів, які повернулися за ротацією з досвідом. Передбачає роботу з тепловізорами, скидами й інші речі, які потрібні для покращення ефективності на фронті;
курс FPV і крил — для окремого виду безпілотників, курси зараз проходять вдосконалення.
Навчання для військових безоплатне.
З питань безпеки інформація про учасників школи та контакти не розголошується. За деталями пропонуємо звернутися в редакцію.
Школа БПЛА
З липня 2014 року за Управління сприяння територіальній обороні ТСОУ на приватні благодійні пожертви створили Школа операторів БПЛА.
Але зараз заклад не працює як заклад навчання, бо засновники зараз очолюють цей напрям у Національній гвардії України.
«Ми були перші в Україні та думаємо, що найкращі, але зараз перед нами стоять більш серйозні завдання та виклики», — зазначили в коментарі представники школи.
Напрацьовані навчальні матеріали та методики використовуються за призначенням кожного дня.
«Ми трошки переросли початковий рівень і працюємо в дещо іншій ваговій категорії», — коментують у школі БПЛА.
«Настав час трохи невербального спілкування з росіянами». Як комерційні безпілотники по $3000 роблять революцію в бойових діях: історія з окопів Миколаївщини від WSJ
Комерційні безпілотники, які продаються всього за $3000, роблять революцію в бойових діях, пише The Wall Street Journal. dev.ua наводить адаптований переклад статті з позицій поблизу Прибузького на Миколаївщині.