Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Марія БровінськаВійна
20 червня 2022, 21:06
2022-06-20
«Я поїду як тільки, так відразу і надовго». Що айтішники думають про перспективи легального виїзду за кордон
Вже скоро айтішникам обіцяють можливість легального виїзду за кордон. Згідно з опитуванням dev.ua, попри привілей, більшість наших читачів, зайнятих в IT, не планують полишати Україну, бо це не патріотично.
Проте є й чимало таких, що виїдуть за першої можливості або ж використають закордонне відрядження задля розв’язання робочих питань.
Вже скоро айтішникам обіцяють можливість легального виїзду за кордон. Згідно з опитуванням dev.ua, попри привілей, більшість наших читачів, зайнятих в IT, не планують полишати Україну, бо це не патріотично.
Проте є й чимало таких, що виїдуть за першої можливості або ж використають закордонне відрядження задля розв’язання робочих питань.
Що саме планують дозволити айтішникам
Передбачається, що компанія подаватиме обмежений список людей на виїзд за кордон (наприклад, не більше 10%), і його розглядатимуть у Міноборони та Мінекономіки, які й видаватимуть дозвіл. Документ отримають прикордонники та людина, на яку його оформлювали. Після цього айтішник може виїхати на той термін, який зазначено у дозволі, й до тієї країни, яка там вказана. Зараз обговорюється відрядження строком не довше трьох тижнів.
З таким дозволом айтішник зможе відвідати конференції та бізнес-форуми.
Готуватимуть документ швидко — за кілька днів дозвіл має бути готовий.
Тим часом на форумі DOU точаться дискусії про те, що дасть такий привілей айтішникам, та чи взагалі не є таке послаблення дискримінаційним щодо інших категорій чоловіків. Ми обрали кілька цікавих відповідей айтішників.
«Я і поїду як тільки, так відразу і надовго. Колгоспи, комісії, виїзні візи вже проходили. У мене, однак, немає мети поїхати зараз і за всяку ціну. Якби кордони були відкриті, я про це, мабуть, і не думав би. Мені було б достатньо знати, що я можу поїхати. Можливо, з'їздив би на тиждень-два батьків відвідати. А так — чим довше вони закриті, тим вища ймовірність, що поїду. І окремо дратує, що одні чомусь зараз бухають на пляжах Іспанії, а інші чекають на дозвіл (за списками та квотами) поїхати на пару днів із зобов’язанням повернутися. Або відкрийте для всіх, або закрийте для всіх (за невеликим винятком).
«Було б не погано давати спільноті якісь апдейти хоча б раз на тиждень. Не кажучи вже про опитування, щоб дізнатись думку людей про ситуацію. І взагалі цікаво, чим студенти й пту-шники „вислужились“ перед державою так, що їх вже заброньовано, а середньостатистичний айтівець, який років 5 тому був одним з найкращих студентів (умовно кажучи, в реаліях України), і тепер приносить вже користь державі, а не вчиться на державному замовленні, виходить гірший. Якийсь прям парадокс. Зараз, мабуть, ще частина айтішнікив знову побіжить складати іспити на вступ в якийсь універ».
«Скажу як людина, що за кордоном вже рік, що їхати сюди варто лише з огляду переїхати зовсім. Їхати на якийсь обмежений термін не рекомендую. Втратите точно, а от набути не встигнете».
«Їхати на обмежений термін потрібно саме для того, щоб мати можливість представляти українське айті за межами України: воркшопи, пресейли, та будь-які інші відвідування клієнтів дуже важливі, особливо враховуючи що це перше безковідне літо за два роки поспіль коли компанії нарешті можуть дозволити собі зустрічі не в зумі, було б дуже погано всією країною пропустити це. Сподіваюсь, ніхто не буде розглядати це як можливість завести трактор».
«Хтось прагне просто опинитися в іншій країні. Тому, боюся, ініціативою помітно користуватимуться як приводом „завести“ трактор. Тому що самі подумайте: з цією примусовою мобілізацією — або смерть, або вижити в іншій країні».
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)