Марія БровінськаВійна
20 червня 2022, 21:06
2022-06-20
«Я поїду як тільки, так відразу і надовго». Що айтішники думають про перспективи легального виїзду за кордон
Вже скоро айтішникам обіцяють можливість легального виїзду за кордон. Згідно з опитуванням dev.ua, попри привілей, більшість наших читачів, зайнятих в IT, не планують полишати Україну, бо це не патріотично.
Проте є й чимало таких, що виїдуть за першої можливості або ж використають закордонне відрядження задля розв’язання робочих питань.
Вже скоро айтішникам обіцяють можливість легального виїзду за кордон. Згідно з опитуванням dev.ua, попри привілей, більшість наших читачів, зайнятих в IT, не планують полишати Україну, бо це не патріотично.
Проте є й чимало таких, що виїдуть за першої можливості або ж використають закордонне відрядження задля розв’язання робочих питань.
Що саме планують дозволити айтішникам
Передбачається, що компанія подаватиме обмежений список людей на виїзд за кордон (наприклад, не більше 10%), і його розглядатимуть у Міноборони та Мінекономіки, які й видаватимуть дозвіл. Документ отримають прикордонники та людина, на яку його оформлювали. Після цього айтішник може виїхати на той термін, який зазначено у дозволі, й до тієї країни, яка там вказана. Зараз обговорюється відрядження строком не довше трьох тижнів.
З таким дозволом айтішник зможе відвідати конференції та бізнес-форуми.
Готуватимуть документ швидко — за кілька днів дозвіл має бути готовий.
Тим часом на форумі DOU точаться дискусії про те, що дасть такий привілей айтішникам, та чи взагалі не є таке послаблення дискримінаційним щодо інших категорій чоловіків. Ми обрали кілька цікавих відповідей айтішників.
«Я і поїду як тільки, так відразу і надовго. Колгоспи, комісії, виїзні візи вже проходили. У мене, однак, немає мети поїхати зараз і за всяку ціну. Якби кордони були відкриті, я про це, мабуть, і не думав би. Мені було б достатньо знати, що я можу поїхати. Можливо, з'їздив би на тиждень-два батьків відвідати. А так — чим довше вони закриті, тим вища ймовірність, що поїду. І окремо дратує, що одні чомусь зараз бухають на пляжах Іспанії, а інші чекають на дозвіл (за списками та квотами) поїхати на пару днів із зобов’язанням повернутися. Або відкрийте для всіх, або закрийте для всіх (за невеликим винятком).
«Було б не погано давати спільноті якісь апдейти хоча б раз на тиждень. Не кажучи вже про опитування, щоб дізнатись думку людей про ситуацію. І взагалі цікаво, чим студенти й пту-шники „вислужились“ перед державою так, що їх вже заброньовано, а середньостатистичний айтівець, який років 5 тому був одним з найкращих студентів (умовно кажучи, в реаліях України), і тепер приносить вже користь державі, а не вчиться на державному замовленні, виходить гірший. Якийсь прям парадокс. Зараз, мабуть, ще частина айтішнікив знову побіжить складати іспити на вступ в якийсь універ».
«Скажу як людина, що за кордоном вже рік, що їхати сюди варто лише з огляду переїхати зовсім. Їхати на якийсь обмежений термін не рекомендую. Втратите точно, а от набути не встигнете».
«Їхати на обмежений термін потрібно саме для того, щоб мати можливість представляти українське айті за межами України: воркшопи, пресейли, та будь-які інші відвідування клієнтів дуже важливі, особливо враховуючи що це перше безковідне літо за два роки поспіль коли компанії нарешті можуть дозволити собі зустрічі не в зумі, було б дуже погано всією країною пропустити це. Сподіваюсь, ніхто не буде розглядати це як можливість завести трактор».
«Хтось прагне просто опинитися в іншій країні. Тому, боюся, ініціативою помітно користуватимуться як приводом „завести“ трактор. Тому що самі подумайте: з цією примусовою мобілізацією — або смерть, або вижити в іншій країні».
З 1 жовтня жінки-айтішниці мають стати на військовий облік. Розповідаємо, що це означає, кого мобілізують та чи випускатимуть їх за кордон
З 1 жовтня 2022 року в Україні має повноцінно запрацювати процедура взяття жінок на військовий облік. Серед них — і IT-фахівчині. Спільнота переймається, що тим, хто пройде цю процедуру, може бути заборонено покидати країну в період дії воєнного стану, якщо його подовжать.
«У мене розпочався синдром відкладеного життя». 10 фактів про Лачена, що допоміг Притулі зібрати 600 млн грн на байрактари
Ігор Лаченков, автор Telegram-каналу «Лачен пише» із майже 748 000 підписників, в подкасті НВ та в інтерв’ю Bird In Flight розповів, хто він та як зібрав таку величезну аудиторію.
Ось 10 цікавих фактів про потенційного блогера-мільйонника.