Олексій ДзюбаГаряченьке
21 травня 2023, 12:00
2023-05-21
Як «хрещений батько ШІ» бореться з журналістами щодо власних висловлювань про небезпеку штучного інтелекту
75-річний науковець Джеффрі Хінтон стояв біля джерел штучного інтелекту, але нещодавно змінив ставлення до цієї технології в бік обережно настороженого. Проте в деяких інтерв’ю його думку, так вважає вчений, спотворюють журналісти. Що саме відбувається, читайте далі.
75-річний науковець Джеффрі Хінтон стояв біля джерел штучного інтелекту, але нещодавно змінив ставлення до цієї технології в бік обережно настороженого. Проте в деяких інтерв’ю його думку, так вважає вчений, спотворюють журналісти. Що саме відбувається, читайте далі.
Хто такий Джеффрі Хінтон
Без сумнівів, «хрещений батько» технології штучного інтелекту. Хінтон вивчав «експериментальну психологію» в Кембридзькому університеті, у 70-х зайнявся штучним інтелектом, коли про нього взагалі ніхто не чув. Згодом переїхав до США, де місцевих науковців зацікавили його розробки. Саме знання в психології допомогли британцеві перенести проєкцію роботи людського мозку на технології: він змусив машини як працювати в межах одного алгоритму, так і розширювати дії за допомогою зовнішніх даних. Пізніше це назвуть «глибоким навчанням».
Фото — Джеффрі Хінтон
Справи рухалися не так швидко, як хотів Хінтон. Усе змінилося в 21 столітті з появою швидких в обчисленнях комп’ютерів. У 2012 році Хінтон заснував компанію DNNresearch і найняв студентів Іллю Суцкевера та Алекса Крижевського для досліджень ШІ. Згодом її придбав Google за $44 млн. Суцкевер через кілька років стане директором новоствореної OpenAI — розробника чат-бота ChatGPT. Крижевський із часом почав працювати в компанії Dessa, яка займається новими методами глибокого навчання.
Про які інтерв’ю йдеться
Першого травня Джеффрі дав велике інтерв’ю виданню The New York Times. У квітні науковець покинув компанію Google, де працював останні 10 років, щоби «попередити людство про небезпеки з боку ШІ». В інтерв’ю йшлося, власне, про небезпеку штучного інтелекту і як він допомагає наповнювати мережу фейками, через що люди «більше не будуть відрізняти, де правда».
У матеріалі є шматок, де Хінтон каже, що жалкує про винахід, якому присвятив усе своє життя. Однак уже в одній із наступних розмов із журналістами, Джеффрі сказав:
«(Журналіст NYT — ред.) намагався змусити мене сказати, що я шкодую. Зрештою я сказав, що, можливо, невеликий жаль у мене є. Не думаю, що я ухвалював якісь неправильні рішення під час досліджень (зі створення нейромереж — ред.).
Також у Twitter Джеффрі пояснив іншу думку зі свого інтерв’ю NYT:
«Журналіст NYT Кейд Метц стверджує, що я пішов із Google, щоб критикувати Google. Насправді я пішов, щоб говорити про небезпеку штучного інтелекту, не думаючи про те, як це впливає на Google».
Фото — Джеффрі Хінтон
За кілька днів Джеффрі написав про новий «гарячий» заголовок:
«Нечесний заголовок CBC. „Канадський піонер ШІ Джеффрі Хінтон каже, що ШІ може знищити людей. Тим часом на цьому можна заробити гроші“. Друге речення сказав журналіст, а не я, але ви про це навіть не здогадувалися».
Насправді вчений вважає, що людство має продовжувати розвивати штучний інтелект, але також вкладати ресурси, щоб мати безпеку з боку технології. Проте «клікбейтні» заголовки щодо актуальної теми навіть у поважних західних виданнях ніхто не скасовував.
«Штучний інтелект настільки розумний, що відкритий для поганих гравців, тих, хто хоче обдурити вас щодо того, ким вони є», — Стів Возняк co-founder Apple
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі