У Міноборони пояснили, з якими реєстрами взаємодіятиме «Оберіг» і які дані про військовозобов’язаних підтягуватиме електронний кабінет.
Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко заявила, що реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» планують запустити на початку червня. У коментарі «Суспільному» вона стисло окреслила, як він працюватиме.
«Ми плануємо запустити кабінет на початку червня. Тобто будемо максимально прискорюватися й запускатися на початку червня», — повідомила посадовиця.
За її словами, «Оберіг» — це передусім інструмент для розуміння державою людського капіталу, для військового обліку громадян, зворотного зв’язку громадян і розуміння, які дані відносно військового обліку є у держави.
Черногоренко зазначила, що наразі єдиний орган, який вносить дані в «Оберіг», — це працівники ТЦК і СП. Водночас «Оберіг» взаємодіє з шістьома реєстрами, додала заступниця глави Міноборони.
«Це реєстр Державної податкової служби, це реєстр Мін’юсту, Державної реєстрації актів цивільного стану. Це відомості про сім’ю, а також про смерть. Реєстр Державної судової адміністрації, реєстр Державної прикордонної служби, реєстр Міністерства освіти та науки», — розповіла Черногоренко.
«Основна мета цих обмінів, цієї взаємодії — це актуалізація даних українців і українок. Це відомості про сім’ю, а також про смерть. Реєстр Державної судової адміністрації, реєстр Державної прикордонної служби, реєстр Міністерства освіти та науки. Ми плануємо запустити кабінет на початку червня. Тобто будемо максимально прискорюватися і запускатися на початку червня», — зауважила чиновниця Міноборони.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)