🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГроші
9 січня 2024, 12:44
2024-01-09
У Мінцифри прокоментували заяву НБУ про те, що криптоактиви не є засобом платежу
Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що Нацбанк виступає проти визнання криптовалюти законним засобом платежу: одна з причин — такі зміни можуть загрожувати стабільності української фінансової системи. Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT, прокоментував заяву НБУ, навівши факти на підтримку легалізації віртуальних активів як платіжного засобу.
Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що Нацбанк виступає проти визнання криптовалюти законним засобом платежу: одна з причин — такі зміни можуть загрожувати стабільності української фінансової системи. Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT, прокоментував заяву НБУ, навівши факти на підтримку легалізації віртуальних активів як платіжного засобу.
Зараз у ВР зареєстровано два законопроєкти — № 10225 від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та альтернативний № 10225-1 від Мінцифри. Обидва законопроєкти містять положення про те, що функцію засобу платежу може виконувати тільки окремий вид віртуальних активів — токени електронних грошей, написав Олександр Борняков у Facebook.
Законопроєкт від НКЦПФР
Цей законопроєкт під токеном електронних грошей розуміє різновид віртуального активу, що має на меті підтримання своєї стабільної вартості шляхом прив’язки до вартості виключно однієї офіційної валюти. Пункт 3 статті 4 законопроєкту відсилає до розділу V, яким регулюються питання емісії та обігу токенів електронних грошей, а пункт 3 статті 54 цього. Розділу прямо вказує, що для використання на території України емітенти токенів електронних грошей мають право здійснювати випуск токенів електронних грошей, номінованих виключно у гривні.
Законопроєкт від Мінцифри
Проєкт закону від Мінцифри класифікує як токени електронних грошей віртуальні активи, вартість яких пов’язана з вартістю української гривні (пункт 28 частини 1 статті 1 законопроєкту). Частини 3 та 4 статті 5 передбачають, що саме токени електронних грошей є законним засобом здійснення розрахунків за товари, роботи та послуги на всій території України, а емітентами та оферентами токенів електронних грошей в Україні можуть бути виключно банки та небанківські фінансові установи, які є резидентами України.
Обидва проєкти закону встановлюють, що ринок віртуальних активів у частині емісії та обігу токенів електронних грошей, які можуть використовуватись як засіб платежу, регулюється Нацбанком тому, що це його зона відповідальності, пояснив Борняков.
Правовий режим номінованих у гривні токенів електронних грошей відповідатиме тому, що застосовується до звичайних електронних грошей, які вже використовувалися в державі без впливу на макроекономічну стабільність. Ці токени мають бути повністю забезпечені готівковою або безготівковою гривнею, що буде 100% запобіжником від можливих випадків зміни загального розміру грошової маси.
«Впевнений, що колеги з НБУ не допустять упровадження будь-яких занадто ризикових моделей. Усі інші віртуальні активи використовуватимуться тільки у віртуальному середовищі, без ризиків для реальної економіки», — зазначив заступник міністра цифрової трансформації.
На думку Борнякова, потрібно без жодних зволікань продовжити роботу над ухваленням профільного законодавства про віртуальні активи.
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі